Euro
15.6006
0.13%
Dolar
13.798
0%
Altın
789.59
0.04%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
711.365
-0.69%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  CHP'den teklif: AVM'ler haftada bir gün tatil olsun

  CHP Edirne Milletvekili Erdin Bican, alışveriş merkezleri ve zincir mağazaların haftada bir gün tatil olması için kanun teklifi verdi.
  • Ajanslar
  • 09.02.2016 - 05:49
  CHP'den teklif: AVM'ler haftada bir gün tatil olsun

  CHP den teklif: AVM ler haftada bir gün tatil olsun #1

  Erdin Bican'ın TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifi, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’da değişiklik yapıyor.

  Teklifin gerekçesinde, esnaf ve sanatkarın, çok ciddi ekonomik sıkıntı çektiği, siftah yapamadığı, çoğunun dükkanını tamamen kapatmak zorunda kaldığı savunuldu.

  Vatandaşın alım gücünün azalmasının, esnaf ve sanatkarı derinden etkilediğinin ifade edildiği gerekçede, şunlar kaydedildi:

  "Anayasamızın 173. maddesindeki 'Devlet, esnaf ve sanatkarı koruyucu ve destekleyici tedbirler alır' hükmü ile esnaf ve sanatkarlar koruma altına alınmıştır. Zincir mağazalar ve alışveriş merkezleri esnaf ve sanatkarları olumsuz etkilemektedir. Küçük işletmelerin ayakta kalması için perakende ticaretin düzenlenmesinde bir takım değişiklikler yapılması zorunludur. Esnaf ve sanatkarların işine devam etmesi, kendisini ve ailesini geçindirmesi, ülkeye katma değer sağlaması demektir. Esnaf ve sanatkarı koruyacak bir takım önlemlerin alınması bu nedenle de çok önemlidir."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir