Euro
10.123
-0.37%
Dolar
8.6272
-0.43%
Altın
492.25
0.13%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
355.442
-6.09%
19ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 19 C
  CHP'li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı

  CHP'li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı

  CHP'li vekil Mahmut Tanal, Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatında basın açıklaması yapmak istedi. Kadın polisin izin vermemesi üzerine milletvekili kimliğini göstererek "Sen kimsin" dedi.
  • 25.10.2014 - 09:27

  mahmut tanal

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Üsküdar Validebağ Korusu yanındaki cami inşaatına tepki gösteren mahalle halkına destek olmak için bölgeye geldi.

  YİNE POLİSLE TARTIŞTI

  Daha önce de Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde polislerle tartışarak polis aracı kovalayan Mahmut Tanal, Üsküdar Validebağ Korusu yanında yapılacak olan caminin inşaatında basın açıklaması yapmak isteyerek kadın polisle tartıştı.

  CHP'li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı İZLE

  MİLLETVEKİLİ KİMLİĞİYLE İÇERİ GİRMEYE ÇALIŞTI

  Kadın polisin, içeri almaması üzerine milletvekili kimliğini göstererek "Bir de sen kimliğini göster. Sen kimsin" dedikten sonra kadın polisi iterek içeri girmeye çalıştı.

  CHP li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı #2

  Yaşanan olayların ardından, Mahmut Tanal, bölgedeki bir çevik kuvvet komiser yardımcısının araya girmesiyle içeri alınarak basın açıklaması yaptı.

  "ARSAMI VEREYİM CAMİ YAPSINLAR"

  Tanal, "Benim arsam buradan daha büyük. Gelsinler gerçekten cami ihtiyaçları varsa ben evimi bağışlayayım cami yapsınlar. Burada bugüne kadar bu mevcut alan koruyu halk karşı çıkınca ve mahkeme yürütme kararını durdurma kararı verince, belediyenin yapabileceği bir şey kalmadı. Ancak bu sefer cami kartını çıkartarak işte bakın bunlar dini tesislere karşıdır. Bu intibayı yaratma amacını söylemeye çalışıyorlar. Bu külliyen yalandır. Bu çevrede bildiğimiz kadarıyla 26 tane cami vardır. Buraya en yakın olan 4 tane cami vardır. Aslında buradaki amaç kar ve ranttır. Bunlar dinle halkımızı kandırıyorlar, bu din hepimizin dini. Bu din birilerinin tekelinde değil. Netice itibarıyla dini anlamda gerçekten camiye ihtiyaç varsa ben bağışlarım yeter ki yapılabilsin cami. Ama maalesef amaç bu değil. Ben burada sizlerin vasıtasıyla sağduyulu hareket ederler yetkililer mevcut olan koruyu inşaata dönüştürmezler" dedi.

  Mahmut Tanal: Ben evimi bağışlayayım cami yapsınlar İZLE

  CHP li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı #3

  TANAL İLE POLİSLER ARASINDA ARBEDE YAŞANDI

  Diğer yandan, CHP'li Mahmut Tanal ile polisler arasında çıkan tartışma gündüz de devam etti. Tanal ile zabıta arasında arbede yaşandı. Çevredeki vatandaşların müdahale etmesiyle olay büyümeden önlendi.

  CHP'li Tanal ile polisler arasında arbede İZLE

  CHP'li Mahmut Tanal polis aracını kovaladı haberi

  CHP li Mahmut Tanal yine polisle tartıştı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir