CHP'li vekil Mehmet Şeker: Kilisliler de silahlanıyor

CHP'li vekil Mehmet Şeker: Kilisliler de silahlanıyor

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Suriye sınırında yeni bir tehlikenin ortaya çıktığını savunarak, “Güvenlik endişesiyle buradaki bizim vatandaşımız da silahlanmaya başlamış” dedi.

VATANDAŞ KAPI PENCERE AÇIK DAMDA YATARDI

Şeker, bölgedeki incelemelerine ilişkin, “Mesela bizim Kilis'te vatandaş bugüne kadar kapı pencere açık damda yatardı, bir sıkıntı olmazdı.

Ama şimdi kapısını penceresini kilitlemeden yatamıyor, evine demir parmaklıklar yaptırıyor, çünkü güvenemiyor. Buradaki emniyet yetkililerinin tespiti de o ki, tedbir olarak da silahlanmaya başlamışlar, doğru bir şey değil ama sonuç bu” dedi.

MÜSLÜMANLIĞA YAKIŞMAYAN OLAYLAR YAŞANIYOR

Hürriyet Gazetesi'ndeki Turan Yılmaz'ın haberi için değerlendirmelerde bulunan Şeker sözlerine şöyle devam etti: “Sınır illerinde hükümete bakış açısı da değişti. Burada vatandaş, nereden bunları başımıza bela ettiler diye ciddi sıkıntı içinde. Mesela Gaziantep'te ciddi sıkıntı var. Eskiden Suriye'ye mal satardı, eskiden Suriye'den ucuz çay, kahve, şeker, benzin gelirdi, bunlar da bitti. Bir yandan da birileri bu savaştan besleniyor. Eskiden ucuz benzinin geldiği Suriye'de benzinin fiyatı 8 liraya çıkmış, artık benzin buradan oraya gidiyor, tüpgazın fiyatı 150 dolara çıkmış çünkü yok, yine ilaçta büyük sıkıntı var. Hiç de Müslümanlığa yakışmayan olaylar yaşanıyor burada.”