Çorum'da zırhlı araçtan düşen altınlar hala kayıp
DHA

Çorum'da, 11 Temmuz'da altın taşıyan zırhlı hafif ticari araç, elektrik direğine çarpıp tarlaya uçarak kaza yapmıştı.

Ankara-Çorum karayolunda meydana gelen kazada, sürücünün kontrolünden çıkarak tarlaya uçan araçta, ismi açıklanmayan sürücü ve güvenlik görevlisi yaralanmış, aracın içerisinden çevreye külçe altınlar saçılmıştı.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

İhbar üzerine kaza yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edilirken yaralılar, ambulanslarla Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alınmış, kaza yapan zırhlı araç da çekici ile olay yerinden kaldırılmıştı.

ALTINLARIN BAZILARI KAYBOLDU

Araçtan saçılan altınlardan bir kısmı çevreden toplanırken, bir kısmının ise kayıp olduğu belirlendi.

KAYIP ALTINLARIN SIRRI ÇÖZÜLEMEDİ

Kaza yeri şeritle çevrilerek, kimse yaklaştırılmadı. Bir kuyumcuya ait olduğu belirtilen ve miktarı açıklanmayan kayıp külçe altınlar, dedektörle arandı, ancak bulunamadı. Bunun üzerine jandarma tarafından olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kayıp altınların sırrı ise hala çözülemedi.

40 KİŞİNİNİN İFADESİ ALINDI

Yaralı iki görevli, hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu oldu. İki görevlinin ifadeleri alınırken, kaza yerinde bulunan sağlık çalışanları ve vatandaşlar da tek tek ifade verdi. MOBESE görüntülerinden kaza saatinde yoldan geçen araçların plakaları ve sürücüleri tespit edilip ifadelerine başvuruldu. Yaklaşık 40 kişinin soruşturma kapsamında ifadesi alınırken, çevredeki güvenlik kamerası görüntüleri de incelemeye alındı.

TARLAYA GİREN KEPÇE TOPRAĞI GÖTÜRMÜŞ

Kaza yapan aracın yuvarlandığı tarlanın kendilerine ait olduğunu ve sebze ektiklerini söyleyen Recep Erişgin, "Burada bir kaza olmuş, jandarma burayı kapatmış, kimseyi içeri sokmadılar. 'Birkaç gün sonra gelebilirsiniz' dediler. Sonra öğrendim, altın taşıyan araç devrilmiş ve altınlar kayıpmış. Sonra bulundu mu bulunmadı mı bilemiyoruz. Bir hafta sonra jandarma burayı kullanabileceğimizi söyledi. Burada bir kepçe vardı, biraz topraktan sıyırmış götürmüşler, görülüyor. Aslında burası sürülüydü bir tarafın toprağını almış götürmüşler. İçerisinde var mıydı yok muydu onu bilemiyoruz. İnşallah bulunmuştur." dedi.

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -1

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -2

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -3

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -4

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -5

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -6

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -7

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -8

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -9

Zırhlı araç kazasında kaybolan altınların sırrı çözülemedi -10