Euro
9.6103
0.04%
Dolar
8.0344
0.34%
Altın
454.63
0.08%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
505.401
-1.29%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bisiklet satışlarını patlattı

  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için bisiklete bindi; firmaların satışları arttı.
  • 20.04.2015 - 10:35
  Cumhurbaşkanı Erdoğan bisiklet satışlarını patlattı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bisiklet satışlarını patlattı #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Salacak'ta 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu tanıtım etkinleri kapsamında basın turuna katıldı. Erdoğan kask takıp eşofman giydi pedal çevirdi. Erdoğan'ın bisikletli fotoğrafı anında etkisini gösterdi.

  REYONLAR TALAN EDİLDİ

  Bisiklet ve aksesuar satan firmalar hafta sonu büyük ilgi gördü. Satış rakamları bir anda yükseldi. Özellikle büyük firmaların aksesuar reyonları talan edilmiş gibiydi. Adını açıklamak istemeyen bir sektör temsilcisi pazar günü satışların yüzde 70'lere varan oranda arttığını söyledi. Mal çeşidi açısından "Hazırlıksız yakalandıklarını" belirtti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan bisiklet satışlarını patlattı #2

  "ALT YAPI GEREKLİ"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Türkiye'de bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz, Batı ülkeleri gibi değiliz, başta Konya olmak üzere bazı iller var. Güzel adımlar atılıyor. Diğer illerimizde de inşallah bisiklete yönelik altyapıyı süratle başarır, bisiklet sevdasını artırırız" açıklaması bisikletçileri heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı'nın 'ucuzlatılması' gerekir şeklindeki talebinin hayata geçirilip geçirilemeyeceği, Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz'a soruldu.

  "YAYGIN KULLANIM İÇİN KDV İNDİRİM ŞART"

  Suyabatmaz yılda 1 milyon 200 adet ve yaklaşık 420 milyon TL'lik satışın gerçekleştirildiğini söylediği Türkiye'de bisikletin daha ucuza satılması için alınacak en hızlı teşvik önleminin KDV oranını yüzde 18'den 1'e indirmek olacağını söyledi.

  Ancak Suyabatmaz KDV indirimindense "mutlaka alınması gereken" önlemler ve "mutlaka verilmesi gereken" teşviklerin bisiklet satışlarını vergi indirimi kadar etkili biçimde artıracağına dikkat çekti. Vergi indiriminin 1 milyar liralık bir pazar yaratabileceğini söyleyen Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, Türkiye'de bisikletin daha fazla yaygınlaşması için yapılabiliyorsa bisiklet yollarının yapılması, yapılamadığı yerlerde ise güvenlik önlemlerinin artırılmasının çok daha önemli olduğunu vurguladı

  ERDOĞAN: 'BİSİKLETİ SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bisikletin Türkiye'de sevilip yaygınlaştırılması için, tıpkı Konya'da olduğu gibi, başka şehirlerde de çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir