Dağlıca karayolu ulaşıma kapatıldı

Dağlıca karayolu ulaşıma kapatıldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca'da yaşanan çatışma sonrası bölgeye giden karayolunun ulaşıma kapatıldığı bildirildi. Dağlıca bölgesinde bayramdan iki gün önce başlatılan operasyonda PKK'lıların yola döşedikleri mayınlardan birinin patlaması sonucu 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralanmıştı.

Yaşanan olaydan sonra bölgeye sevk edilen güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çatışma çıkmıştı. Bölgede çıkan çatışmadan sonra Dağlıca yolunun Kamışlı Karakolu tarafından ulaşıma kapatıldığı öğrenildi.

KÖYLÜLERİN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMİYOR

Dağlıca bölgesinde bulunan köylerini ziyaret etmek isteyen köylülerin geçişlerine izin verilmiyor. Gürdere Muhtarı Tahir Düzce, bölgeye giriş ve çıkışların Kamışlı Karakolu tarafından tamamen kapatıldığını belirterek, "Dağlıca bölgesinde bulunan köylüler olarak zor durumdayız. Köylerimize gitmemize izin verilmiyor. Buradaki ekinlerimiz sulanmadığı için hepsi kurudu. Karakoldaki askerler bize 'Valiliğin talimatı, kimse gidemez' diyor. Biz de ne yapacağımızı bilemiyoruz" ifadelerini kullandı. Alınan karar gereği kapatılan Dağlıca yolunun ne zaman ulaşıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.