Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
718.397
-8.05%
11ºC
İstanbul
Yağmur 11 C

  Denizlili girişimciden dijital okey masası

  Denizli'de tekstil işiyle uğraşan bir girişimci, okey, kağıt ve benzeri oyunların oynanabileceği dijital bir oyun masası geliştirdi.
  • AA
  • 23.09.2020 - 23:21
  Denizlili girişimciden dijital okey masası

  Suat Küçüker, 2 yıl önce arkadaşlarıyla okey oynadığı sırada oyunu ekranlardan kontrol edebilecek şekilde dijital ortama taşıma fikri aklına geldi.

  OKEY MASASINDA DOKUNMATİK EKRAN

  Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren bir bilişim firmasının desteğiyle fikrini hayata geçiren Küçüker, normal bir okey masası görünümünde olan, dokunmatik ekranlardan oluşan ıstaka ve masa tasarladı.

  KOSGEB desteği de alan Küçüker, oyun masasını bir kafede tanıttı.

  Denizlili girişimciden dijital okey masası #1

  "SUZİ" İLE SOSYAL MESAFELİ OYUN İMKANI

  "Suzi" adı verilen ve sosyal mesafeyi koruyacak şekilde plastik panel yerleştirilen masaya oturan 4 kişi, kendi ekranlarından okey taşlarını yerine yerleştirerek oyun oynadı.

  Tekstilci Suat Küçüker, oyunun çağa ayak uydurması gerektiğini düşünerek bir dijital oyun masası yapmaya karar verdiğini belirterek, "Ekranı tedarikte çok zorladık. Özel üretim yaptırdık. Sonra başarılı bir yazılımla bu işi başardık." dedi.

  Denizlili girişimciden dijital okey masası #2

  "4 KİŞİ, HİJYENİK ŞEKİLDE OYNAYABİLECEK"

  Koronavirüs nedeniyle oyunların yasaklanmasının ardından çalışmalara hız verdiklerini belirten Küçüker, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "4 kişinin normal bir masada sohbet etmesini ve oyun oynamasını hijyenik bir şekilde sağlamış olduk. Sanırım bu projemizle kafe ve oyun yerlerinin bir canlılık kazanacağını düşünüyoruz. Masada okeyin dışında tavla, satranç, kağıt oyunları ve lisanslı oyunlar oynanabiliyor. Projenin tutacağını düşünüyoruz. 3 tane tanıtım masamız var. Son kontrolleri yapılıyor. Daha sonra seri üretime geçmeyi ve ihracata başlamayı hedefliyoruz. En az 15 bin masayla pazara girmeyi düşünüyoruz."

  Denizlili girişimciden dijital okey masası #3

  Denizlili girişimciden dijital okey masası #4

  Denizlili girişimciden dijital okey masası #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir