Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
562.387
-1.06%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C

  Dicle Nehri'ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu

  Kurban Bayramı için yurt dışından Şırnak’a gelen 60 yaşındaki adam, serinlemek için girdiği Dicle Nehri’nde akıntıya kapılarak kayboldu. Şahsın bulunması için dalgıçlar çalışma başlattı.
  • İHA
  • 26.07.2020 - 20:20
  Dicle Nehri'ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu

  Şırnak'a, Kurban Bayramı için yurt dışından gelen Ramazan Yağbasan (60), 4 arkadaşıyla birlikte Cizre’nin Kurtuluş Köyü Çeme Zeytin mevkiinde serinlemek için girdiği Dicle Nehrine girdi.

  Akıntı nedeniyle yüzemeyen Yağbasan kıyı kenarındaki arkadaşlarına seslenerek kendisine yardım etmelerini istedi.

  Dicle Nehri ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu #1

  YARDIM EDERKEN BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİRDİLER

  Arkadaşının suda çırpındığını gören İdil Yukarı Mahalle Muhtarı Şerif Eğdemir suya atlayarak Ramazan Yağbasan’ı kurtaramaya çalıştı ancak akıntının fazla olmasından dolayı kendisi de boğulma tehlikesi geçirdi.

  Yağbasan’nın akıntıda kaybolduğunu gören arkadaşlarının haber vermesi ile birlikte olay yerine jandarma, AFAD, itfaiye ve ambulanslar sevk edildi.

  Dicle Nehri ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu #2

  ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

  Cizre Belediyesi Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi, AFAD ve jandarma ekipleri akıntıda kaybolan Yağbasan’ı kurtarmak için çalışmalara başladı.

  Olayı duyan köylüler ise nehir kıyısına akın etti. Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı nehir kıyısında vatandaşların bekleyişi sürerken çevre illerden Cizre'ye su altı arama ve kurtarma ekipleri sevk edildi.

  Arama kurtarma ekiplerinin seferber olduğu olayda nehirde kaybolan Yağbasan’ı bulmak için Cizre Belediyesi Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi su altında, Jandarma da Drone ile kıyı kenarlarında ve ekiplerin ulaşamadığı alanları taradı.

  Dicle Nehri ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu #3

  ÇALIŞMALAR DEVAM EDİLECEK

  Olay yerine gelen Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Davut Sinanoğlu, Yağbasan ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Olayı yakından takip ettiğini belirten Sinanoğlu, kaybolan Yağbasan’ın bulunması için Tatvan Emniyet Müdürlüğü Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibinin Cizre’ye doğru yola çıktığını ve arama kurtarma çalışmalarının titizlikle devam edeceğini belirtti.

  Dicle Nehri ne giren adam akıntıya kapılıp kayboldu #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir