Diyarbakır şehidi Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Diyarbakır şehidi Kürtçe ağıtlarla uğurlandı

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Duru Jandarma Karakol Komutanlığı üs bölgesine teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Er Adem Ödemiş'in cenazesi, Şırnak'ın Silopi ilçesinde toprağa verildi. Kürtçe ağıtlarla toprağa verilen Şırnaklı şehidin iki gün sonra izne gelmeyi planladığı öğrenildi.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Duru Jandarma Karakolu Narlı üs bölgesine dün akşam bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırıda şehit olan erin, cenazesi helikopterle memleketine getirildi.

Ortaköy Jandarma Karakol Komutanlığı'nda yapılan cenaze törenine, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Silopi Kaymakamı Suat Demirci, 172. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kemal Cuştan, İl Müftüsü Abdullah Kaplan, kurum müdürleri, daire amirleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. İl Müftüsü tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından cenaze, Kürtçe ağıtlar arasında Çiftlik köyünde toprağa verildi.

ŞEHİDE KÜRTÇE AĞIT

ÖLMEDEN ÖNCE ANNESİNİ ARADI HELALLİK İSTEDİ

Cenaze toprağa verilirken şehidin annesi Besna Ödemiş, sinir krizleri geçirdi. Şehidin babası Mehmet Ali ve kardeşini Şırnak Valisi Vahdettin Özkan teselli etti. Öte yandan, şehidin dün annesini aradığı ve helallik istediği öğrenilirken şehidin iki gün sonra izne gelmeyi planladığı bildirildi.

Diyarbakır-Bingöl karayolu Hani yol ayrımında bulunan Duru Jandarma Karakol Komutanlığı Narlı üs bölgesine 3 ayrı koldan teröristler tarafından yapılan uzun namlulu ve roketatarlı saldırıda Silopili Er Adem Ödemiş şehit olmuş, 1'i ağır 5 asker ise yaralanmıştı. Çatışmada 3 terörist silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmişti.