Euro
15.4895
-0.39%
Dolar
13.6457
-0.3%
Altın
782.89
-0.25%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
698.667
-1.42%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Diyarbakır'da DEDAŞ binasına saldırı

  Diyarbakır'da DEDAŞ binasına saldırı

  Ergani'de kaçak elektrik kullandığı gerekçesiyle yazılan cezaya kızan bir işletme sahibi, yanına çalışanlarını ve akrabalarını alarak Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) dağıtım binasını bastı.
  • DHA
  • 25.01.2018 - 13:55

  Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt olmak üzere 6 ile elektrik enerjisi sağlayan DEDAŞ, son günlerde kaçak kullanımın engellenmesine yönelik çalışma başlattı. Kaçak elektrik kullandığı tespit edilen ev ve iş yeri sahiplerine çeşitli cezalar veren DEDAŞ ekipleri, zaman zaman saldırılara maruz kalıyor.

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #1

  DEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ergani ilçesinde denetim yapan ekiplerinin dün bir kişiye ait iş yerinde kaçak elektrik kullanıldığını belirlendi. Açıklamada, şöyle denildi:

  "ÇALIŞANLARINI VE YAKINLARINI ALIP BİNAYI BASTI"

  "Bunun üzerine yazılan para cezasına itiraz eden işyeri sahibi, yanına çalışanları ve yakınlarını da alarak Dicle Elektrik Dağıtım Ergani İlçe Şefliğine ait hizmet binasını bastı. İçerdekilere hakaretler savuran yaklaşık 10 kişilik gurup, bilgisayarları, kapı ve pencereleri kırdı, masa ve sandalyeleri devirdi. Kendilerini durdurmaya çalışan özel güvenlik görevlilerini de tartaklayarak, birini darp eden guruptakiler, görevliler biber gazı kullanması üzerine burayı terk etmek zorunda kaldı. Dicle Elektrik tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz A. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor."

  Kalabalık grubun saldırdığı DEDAŞ binasındaki kavga ve arbede ise içerideki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

  Diyarbakır'da DEDAŞ binasına saldırı VİDEO

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #2


  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #3

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #4

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #5

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #6

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #7

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #8

  Diyarbakır da DEDAŞ binasına saldırı #9

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir