Euro
15.2678
0.82%
Dolar
13.4598
0.62%
Altın
792.5320
0.32%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
523.578
-9.34%
3ºC
İstanbul
Kar 3 C
  Düğününe yetişemeyen uzman çavuşa Özel hediye

  Düğününe yetişemeyen uzman çavuşa Özel hediye

  Uzman Çavuş Nebi Eraslan'a Genelkurmay Başkanı'ndan 2. düğün teklifi..
  • 25.10.2012 - 04:45

  Düğününe yetişemeyen uzman çavuşa Özel hediye #1

  Birliğinin terör operasyonlarının yürütüldüğü İç Güvenlik Harekatı'nda görevlendirilmesiyle bir süredir Hakkari'de bulunan Uzman Çavuş Nebi Eraslan , Osmaniye'de yapılacak düğünü için izin aldı. Ancak yol güvenliği nedeniyle Uzman Çavuş Nebi Eraslan birliğinden çıkamadı.

  DÜĞÜN DAMATSIZ YAPILDI

  Osmaniye'nin Sumbas ilçesindeki düğün damatsız yapılırken, hem gelin Fidan Eraslan, hem düğünden birkaç gün sonra Osmaniye'ye ulaşan damat Nebi Eraslan, "Vatan sağ olsun, gerisi önemli değil" dedi.

  Bir hafta önce Osmaniye'den eşi Fidan ile birlikte düğün hazırlığı sırasında dayayıp döşedikleri Kayseri'nin Talas İlçesi'ndeki evlerine gelen Uzman Çavuş Nebi Eraslan, komutanlarının sürpriziyle karşılaştı.

  GENELKURMAY BAŞKANI'NDAN 2. DÜĞÜN TEKLİFİ

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in emri üzerine Kayseri Garnizon ve 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Tümgeneral Ali Demiral ve eşi Hatice Demiral, Fidan ve Nebi Eraslan çiftini Talas'daki evlerinde ziyaret etti. Tümgeneral Demiral, Eraslan çiftine, Genelkurmay Başkanı'nın "Nerede isterlerse orada Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hediyesi olarak ikinci bir düğün yapalım" teklifini iletti ve kendilerine birer Cumhuriyet altını taktı. Eraslan çifti ikinci bir düğünü istemeyip komutanlarına teşekkür etti.

  "BENİM İÇİN VATAN DAHA ÖNEMLİ"

  Uzman Çavuş Nebi Eraslan, ikinci düğün istememelerinin gerekçisini de "Benim ve ailem için vatan hizmeti düğünden daha önemli ve daha kutsaldır. Benim yol güvenliği nedeniyle yetişemediğim düğünümüz, ilerde çocuklarımıza şerefle anlatacağımız bir düğün olmuştur" diye açıkladı.

  Uzman Çavuş Nebi Eraslan, kısa sürecek balayının ardından yeniden Hakkari'de İç Güvelik Harekatı'na katılan birliğine dönecek ve terörle mücadelesine bıraktığı yerden devam edecek.

  Düğününe yetişemeyen uzman çavuşa Özel hediye #2


  Görüş Bildir