Güroymak saldırısında önemli ayrıntı

Güroymak saldırısında önemli ayrıntı

Dün gece Bitlis'in Güroymak ilçesindeki hükümet konağı koruma noktasına saldırı düzenleyip bir polisi yaralayan PKK üyelerinin, kahvehanenin önünde oturan vatandaşları canlı kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı.

POLİS KARŞILIK VERMEDİ

Olayla ilgili incelemeler devam ederken, Güroymak Hükümet Konağı koruma noktasına saldırı düzenleyen terör örgütü PKK mensuplarının polislerin karşılık vermemesi için bir market ve kahvehanenin önünde bulunan vatandaşları canlı kalkan olarak kullandığı ortaya çıktı. Önce roketatarla saldıran 3 sivil giyimli örgüt üyesinin, vatandaşların yaralanmaması için karşılık veremeyen polise uzun namlulu silahlarla saldırılarını sürdürdüğü öğrenildi.

Güroymak saldırısında önemli ayrıntı

ŞANS ESERİ İSABET ETMEDİ

Şahıslar kalabalıktan ve karanlıktan yararlanarak izlerini kaybettirirken, polislerin nöbet tuttuğu kulübeyi hedef alan PKK'lıların attığı roketatar şans eseri polislerin bulunduğu nöbetçi kulübesine isabet etmedi. Roketatarın polis kulübesinin yanında bulunan ara koridora isabet etmesiyle büyük bir faciadan dönülürken, bölge gelen çok sayıda vatandaş da olaya tepki göstererek kınadı. Kaçan PKK'lıların yakalanması için geniş çaplı operasyon düzenlenirken, saldırı bölgesinde kurşunların isabet ettiği 2 ticari taksi ve bir markette de maddi hasar meydana geldi.

1 POLİS YARALANMIŞTI

Güroymak Hükümet Konağı girişindeki koruma noktasına, terör örgütü PKK mensuplarınca dün akşam saatlerinde roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmişti. Saldırıda koruma noktasında bulunan polis memuru Selahattin Koyuncu yaralanarak Bitlis Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.