Dolar
6.8
-0.2127%
Euro
7.4103
-0.2637%
Altın
1728.69
-0.3453%
Borsa
103024.34
0.3657%
G. Altın
378.262
-0.5%
Bitcoin
59965.97
-4.7818%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C

  Ege'de bir köye UFO düştü iddiası

  Dünya dışı varlıkları araştıran Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Türkiye'ye UFO düştüğünü söyledi.
  • 03.10.2015 - 13:08

  Ege'de bir köye UFO düştü iddiası

  i

  "Türkiye'ye UFO düştü, Ege bölgesinde bir köye..." Bu sözler dünya dışı varlıklar konusunda çalışmalar yürüten Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan'a ait. Bir televizyon programında ilk defa bu bilgileri paylaşan Akdoğan, Amerika'da 51. Bölge benzeri bir olayın Türkiye'de yaşandığını söyledi. 2006 yılında yaşanan olayda Ege bölgesinde bir köye UFO düştüğünü açıklayan Akdoğan, bunun devlet tarafından gizlendiğini söyledi.

  "KÖYLÜLER KORKULARINDAN KONUŞAMIYOR"

  O köye giderek olayın tanıklarıyla bizzat konuştuğunu anlatan Haktan, "Olay devlet tarafından gizleniyor. 2006 yılında Ege bölgesinde adını veremeyeceğim bir kasabasına UFO düşüyor. Uzaylıları bizzat gören köylülerle konuştum. 60 hanelik bir köyde meydana geliyor. Bütün köyün haberi var ancak başımıza bir şey gelir diye çok korkuyorlar. Korktukları için de anlatamıyorlar" dedi.

  "UZAYLIYLA GÖZ GÖZE GELDİK, SİMSİYAH GÖZLERİ VARDI"

  Tanıkların ifadesine göre köylülerin uzaylılara karşı karşıya geldiğini anlatan Akdoğan, "UFO köyde bir evin 60 metre kadar yakınına düşüyor. Büyük bir patlama sesi duyuluyor. Köpekler havlamaya başlıyor. Evin sahibi av tüfeğini yanına alarak ne olduğunu öğrenmek için dışarı çıkıyor. 60 metre sonra patlamanın olduğu alana geliyor. Gördüğünü manzara karşısında çok korkuyor. Çünkü karşısında bir uzaylı duruyor. Üzerinden sıvılar akarak. Uzaylının yaralandığı anlaşılıyor. Ama üzerinden akan sıvının kan olup olmadığını bilmiyoruz. Hemen jandarmayı arıyor. Tam 20 dakika sonra bir ekip geliyor. Ancak gelenler jandarma değil. Özel kıyafetler giymiş bir ekip. Bölge çembere alınıyor. Dünya dışı varlığı bir araca bindirip hemen oradan götürüyorlar. O köylü bana 'Uzaylıyı götürürlerken göz göze geldik, simsiyah gözleri vardı. Bana bakışlarını hala unutamıyorum' demişti. Bu olayı bütün köy biliyor" diye konuştu.

  "DÜŞEN UFO AMERİKA'YA GÖNDERİLDİ"

  Yere düşen UFO'nun ABD'ye götürülmüş olabileceğini dile getiren Akdoğan şunları söyledi: "Çünkü olaydan hemen sonra gelen ekip jandarma değildi. Zannediyorum o UFO düşmeden takip ediliyordu. Olay olduğunda da hemen oraya geldiler. UFO'yu neden Türkiye Amerika'ya gönderdi diyebilirsiniz. Türkiye'nin bu alanda bilgisi ve teknoloji yok. Bu alanda zaten uluslararası işbirliği yapılıyor. Hatta Amerika'nın MİT'ten elindeki UFO belgelerini istediği biliniyor."

  Bugün lazer teknolojisinde radara yakalanmayan uçaklara kadar ABD'nin elinde bir çok teknolojinin kaynağının UFO'lar olduğunu ileri süren Akdoğan, NASA'ya göre gelecek 10-20 yılı içerisinde insanların UFO'larla tanışacağını söyledi.

  Görüş Bildir