Emekli polisin Obama eylemi

Emekli polisin Obama eylemi

Mersin'de yaptığı ilginç eylemlerle tanınan emekli polis 55 yaşındaki Emin Kocaaslan, 'başkanlık sistemi' istediğini, ABD Başkanı Barak Obama 'tiplemesiyle' dile getirdi.

"BAŞKANLIK SİSTEMİNİ KURAMAZSAK YAZIKLAR OLSUN"

Atatürk Caddesi'nde ellerini ve yüzünü siyaha boyayan Emin Kocaaslan, 'Musa gibi konuşup Firavun gibi yaşayanları idam edeceğim' yazılı pankart açtı. İkinci kez ABD Başkanı seçilen Barak Obama'yı cep telefonu ile 'temsili olarak' arayıp tebrik eden Kocaaslan, Türkiye'nin ilk ve tek başkan adayı olduğunu söyledi. Obama ayrıca, "Atatürk Cumhuriyeti ve devleti kurdu, biz başkanlık sistemini kuramazsak yazıklar olsun bize" dedi.

"SİCİLİ TEMİZ BİR TÜRKİYE"

Başkanlığın yolunun idam cezasından geçtiğini ileri süren Kocaaslan, "İdam cezası olmazsa başkanlık Türkiye'yi rezil eder. Beni başkan seçerseniz, 24 saat içinde idam cezasını getireceğim. Özellikle anayasayı, tüm kanunları ve mevzuatları kökünden yaprağına kadar değiştireceğim. Polise, savcılara, hakimlere süper yetkiler vereceğim ve süper devlet olacağız. Sicili temiz bir Türkiye olacağız" diye konuştu. Kocaaslan, açıklamasının ardından eylemini tamamladı.