Erdoğan Gaziantep'te ilahiyat fakültesi açtı

erdoğan ilahiyat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, “Sani Konukoğlu İlahiyat Fakültesi'nin gerçekten şu anda dış görünüşü itibariyle beni çok etkiledi. İnanıyorum ki siz sevgili öğrencilerimiz de bu fakültenin içerisinde geleceği çok daha farklı bir özgüvenle göreceksiniz. İnşallah burası sizlerin bilgi ve hikmet yuvası olsun. İrfansız bir ilmin hiçbir anlamı yok” dedi.

"60 BİN İMAM HATİPLİDEN, 1 MİLYON İMAM HATİPLİYE"

28 Şubat sürecinde İmam-Hatiplerin yaşadığı durumu da değerlendiren Erdoğan, "Geçen hafta, bir çok yerlerde anılan, hüznü yaşanılan 28 şubatın ertesinde bu ülkede imam hatiplerde öğrenci sayısı 60 bine düşmüştü. O dönem, bizler için imam hatipli 4 evlat sahibi olan, imam hatipli bir cumhurbaşkanı için, bizim için hüzün olmuştu. Şu anda Rabbimize hamd ediyorum, imam hatiplerdeki öğrenci sayısı 1 milyona ulaştı. 60 binden 1 milyona. Bu, bir şeyi gösteriyor. Bu bir talep meselesi. Demek ki bu ülkede bizim vatandaşımızda bu konuda bir açlık vardı ki imkan, zemin hazırlanınca yavrularını meslek liselerine, imam hatiplere gönderdiler" şeklinde konuştu.

Konukoğlu ailesinin hizmetleriyle büyük gayret gösterdiğini ifade eden Erdoğan, fakültenin yapımını sağlayan aileye teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konukoğlu ailesinin yatırımlarına bundan sonra da devam etmesini istedi.

Abdülkadir Konukoğlu'nun 5 cami sözü vermesi üzerine Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"5 cami için Diyanet İşleri Başkanımla imzalayacak ama bir de benim daha önce aldığım bir söz var, Gaziantep'te yeni bir stat yapılıyor. Mevcut stadın yerine de 10 bin kişi kapasiteli büyük bir cami, bir cuma camisi yapılacak. Bu konu ile ilgili çalışmaları, gerek Belediye Başkanımız Fatma Hanım gerekse Konukoğlu ailesi takip ediyorlar. Konukoğlu ailesine ve Gaziantep'e yakışır bir cami olacak inşallah."