Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
730.982
1.38%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 12 C

  Erdoğan'a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu

  Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilen 4 aslan, Gaziantep'teki yeni yuvalarına yerleştirildi.
  • AA
  • 13.01.2018 - 14:03
  Erdoğan'a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sudan gezisi sırasında Sudan Devlet Başkanı el-Beşir'in hediye ettiği 2 dişi, 2 erkek aslan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde, düzenlenen programla basın mensupları ve ziyaretçilere tanıtıldı.

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #1

  ASLANLAR GAZİANTEP'TE

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaptığı konuşmada, "Sudan Cumhurbaşkanı'nın Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye ettiği 2 dişi, 2 erkek aslanı, Cumhurbaşkanımız Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne göndermeyi uygun buldu. Biz de onun emanetlerine sahip çıkmak için yoğun bir şekilde çalıştık. Önce arkadaşlarımız Sudan'a gitti. Aslanları kargo uçağıyla direkt olarak Gaziantep'e getirdiler. 2 gün önce aslanlar buraya ulaştı.

  Erdoğan'a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu VİDEO

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #2
  Fotoğraf: Arşiv

  İSİMLERİ: NİL, SULTAN, SUDAN, SEVAKİN

  Onların bakımlarını yaptık, rahatlattık. Lansman için buradayız. Biz onları Reis'in aslanları olarak tanımlıyoruz ama Sayın Cumhurbaşkanımız, dün yaptığımız görüşmede, isimlerini bildirdi. Dişi aslanların isimleri Nil ve Sultan, erkeklerin isimleri ise Sudan ve Sevakin. Orada çok önemli bir ada var."

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #3

  Aslanların kendilerine emanet olduğunu dile getiren Şahin, Türk halkını yılda 3,5 milyon ziyaretçisi olan hayvanat bahçesine "Reis'in aslanları"nı görmeye davet etti.

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #4

  "TORUNLARIYLA BİRLİKTE DAVET EDİYORUM"

  Şahin, "Sayın Cumhurbaşkanımızı da torunlarıyla kendisine emanet edilen hediyesine nasıl güzel baktığımızı görmek üzere buraya davet ediyorum." dedi.

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #5

  Törene; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #6

  Girişlerin ücretsiz olduğu hayvanat bahçesine gelen ziyaretçiler, 13-15 aylık dişi aslanlar ile 12-18 aylık erkek aslanları ilgiyle izledi.

  Erdoğan a hediye edilen aslanlar yuvalarına kavuştu #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir