Petrol
91.66
3.15%
Euro
18.5767
1.92%
Dolar
18.5765
0.14%
Altın
1.03
1.68%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
380.138
3.71%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C
  Ergenekon'daki gizli tanık savcı Bayram Bozkurt yakalandı

  Ergenekon'daki gizli tanık savcı Bayram Bozkurt yakalandı

  Ergenekon davalarında gizli tanık "Efe" olarak ifade verdiği iddia edilen eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, İzmir'de yakalandı.
  • AA
  • 06.09.2016 - 01:20

  Ergenekon daki gizli tanık savcı Bayram Bozkurt yakalandı #1

  Erzincan'da 2009 yılında "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"nı uygulamaya koydukları iddiasıyla dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın, "Ergenekon terör örgütü üyeliği, resmi belgede sahtecilik ve tehdit" suçlamasıyla yargılandığı ve geçen yıl tüm sanıkların beraatıyla sonuçlanan davada, gizli tanık "Efe" olarak ifade verdiği iddia edilen eski İliç Savcısı Bayram Bozkurt, İzmir'de yakalandı.

  Ergenekon daki gizli tanık savcı Bayram Bozkurt yakalandı #2

  BORNOVA'DA SAKLANDIĞI EV TESPİT EDİLDİ

  İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ile Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin koordineli çalışması sonucu Bozkurt'un Bornova ilçesinde saklandığı ev tespit edildi.

  KAÇARKEN AYAĞI KIRILDI

  Ekiplerin geldiğini fark eden ve evden kaçan Bozkurt ile güvenlik güçleri arasında sokak aralarında kovalamaca yaşandı. Tel örgü üzerinden atlamaya çalışırken yere düşen ve ayağı kırılan Bozkurt, gözaltına alınarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Ameliyata alınan Bozkurt'un tedavisi sonrası Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüleceği belirtildi.

  Ergenekon daki gizli tanık savcı Bayram Bozkurt yakalandı #3

  HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKMIŞTI

  Eski İliç Cumhuriyet Savcısı Bayram Bozkurt'un, 2009 yılında dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın, "Ergenekon terör örgütü üyeliği, resmi belgede sahtecilik ve tehdit" suçlamasıyla yargılandığı ve geçen yıl tüm sanıkların beraatıyla sonuçlanan davada, gizli tanık "Efe" olarak ifade verdiği iddia edilmişti.


  Görüş Bildir