Eroinle yakalanan korucu: Sayısal çıksaydı yapmayacaktım

Eroinle yakalanan korucu: Sayısal çıksaydı yapmayacaktım

59 kilo 665 gram eroinle yakalanan zanlının, korucu maaşıyla geçinemediğini öne sürerek, "Son sayısal lotoda ikramiye çıksaydı bu işi yapmayacaktım." dediği öğrenildi.

Gaziantep ve Erzurum polisinin ortaklaşa düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde köy koruculuğu yapan şahıs yakalandı. Zanlı N.D.'nin, Doğu illerinden aldığı uyuşturucuyu Erzurum üzerinden İstanbul'a, oradan da Avrupa ülkelerine kaçırmayı düşündüğü öğrenildi.

"EĞER İKRAMİYE ÇIKSAYDI YAPMAZDIM"

N.D.'nin ekiplere ilginç bir savunma yaptığı ortaya çıktı. Korucu maaşıyla geçinemediğini öne süren N.D.'nin, büyük ikramiye veren Sayısal Loto çekilişi için bilet aldığını söylediği ve "Eğer ikramiye çıksaydı bu işi yapmayacaktım" dediği öğrenildi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan N.D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

3 AYRI OPERASYON DÜZENLENDİ

Öte yandan, narkotik polisi, Gaziantep merkezde düzenlediği 3 ayrı operasyonda, 178 kilo 245 gram esrar maddesi ele geçirdi. Operasyonlar kapsamında yakalanan Ş.Y., M.A., R.Ö., B.B., H.B. ve G.G. isimli zanlılar da emniyetteki gözaltılarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.