Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
461.480
-6.39%
14ºC
İstanbul
Sağanak yağış 14 C

  Erol Olçak AK Parti'nin Dombra'sını anlattı

  Arter Reklam Ajansı Başkanı Erol Olçak AK Parti’nin çok konuşulan şarkısı Dombra'nın hikayesini anlattı.
  • Ajanslar
  • 22.04.2015 - 22:57
  Erol Olçak AK Parti'nin Dombra'sını anlattı

  Erol Olçak AK Parti nin Dombra sını anlattı #1

  ÜLKE TV ekranlarında yayınlanan ve Elif Çakır’ın sunduğu “Söz Bitmeden” programının konuğu olan Erol Olçak, AK Parti’nin çok konuşulan şarkısı Dombra’nın hikayesini ilk kez anlattı:

  2014 yerel seçimlerinde kullanılan ‘Dombra’ şarkısının nasıl hazırlandığını, Recep Tayyip Erdoğan’ın şarkıyı ilk dinlediğinde söylediklerini anlatan Olçak, Erdoğan’ın önce Dombra’nın kullanılmasına sıcak bakmadığını söyledi.

  "KAHRAMANIMIZ ERDOĞAN'DI"

  İlk hazırladıkları kampanyadan vazgeçerek sıfırdan yeni bir kampanya hazırladıklarına dikkat çeken Olçak, o günleri şöyle anlattı: "Dombra şarkısı enteresan bir hikâye. Aslında yerel seçimlerde 17 – 25 Aralık olmadan önce bambaşka bir kampanya hazırlamıştık. Bu kampanyayı da Sayın Genel Başkanımız Erdoğan’a sunmuş idik. Bambaşka bir kampanyaydı. 17 – 25 Aralık olunca biz bütün hazırladığımız kampanyayı çöpe attık. Ve yepyeni bir kampanya dizayn ettik. O zamanki tehditler, siyasi konjonktür, direkt Sayın Erdoğan’ı ve ailesini hedef alması, yasadışı ahlaksız komplodan sonra bambaşka bir kampanya yaptık. Kampanyamızın matematiği şöyleydi. Kahramanımız Erdoğan’dı. Sayın Erdoğan’ı mobilize edecek onu motive edecek bir kampanya zaten o kitleleri motive edecekti. Dombra’yı bir arkadaşımla birlikte hazırladık."

  "BU ONLARIN İFADESİ"

  Sözlerine devam eden Olçak, "Uğur Işılak Bey’e rica ettik şarkı sözlerinde düzeltme yaptı ve okudu. Sonra 17 Aralık kampanyasını Sayın Erdoğan’a ve heyete sundum. Kampanyayı sunduktan sonra, ‘seçim kampanyasına ilişkin bir şarkımız var dinletebilir miyim?’ dedim ve dinlettim bu şarkıyı. Çok büyük bir etki oluşturdu. Sonra Sayın Erdoğan beni yanına çağırdı. Özel olarak kulağıma bu şarkının çok kişisel olduğunu isminin çok geçtiğini ve bu şarkıyı kullanmanın doğru olmayacağını söyledi. Hatta biraz itikadi problemlerden de bahsetti. Ve ‘bu şarkıyı kullanmak için acele etmeyelim ben iki gün düşünmeliyim’ dedi. Ben de ona şöyle dedim: ‘Sayın Başbakanım bu şarkının sizle bir ilgisi yok. Bu şarkı sizi sevenler, sevgilerini ve 17 – 25 Aralık’a ilişkin kendilerini ifade etmek istiyorlar. Bu onların ifadesi. Sizi nasıl seveceklerini ya da size muhabbetlerini ancak bu şarkıyla gösterebilirler. O sizin şahsınıza yazılmış bir şarkı değil, sizi sevenlerin size sevgilerini göstermeleri için yazılmış ya da söylenmiş sözlerdir’. İki buçuk gün sonra beni aradı, şarkıyı partideki heyetine dinletti. Onların görüşlerini aldı. Ve çok kolay kullanmadı, zor ikna ettik yani’’ dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir