Erzurum'a bahar gelmiyor
ensonhaber.com

Erzurum’da yaşayanlar, bahar beklerken kar sürpriziyle karşılaştı. Kent merkezinde, kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

Meteorolojinin don uyarısı yaptığı Erzurum'da yaşayanlar, pazar sabahına karla uyandı. Gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu kent merkezinde, Büyükşehir Belediyesi ekipleri temizlik çalışmasına başladı.

Erzurum'a bahar gelmiyor

SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Kısa sürede etkisini artıran ve lapa lapa yağan kar nedeniyle Erzurum-Erzincan, Erzurum-Kars, Erzurum-Bayburt kara yollarında sürücüler zor anlar yaşadı. Karayolları ekipleri, araçların mahsur kalmaması için tuzlama çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekipleri de sabahın ilk ışıkları ile birlikte kent merkezinde çalışmalarını başlattı. Sokağa şemsiyesiz çıkanlar ise beyaza büründü.

Erzurum'a bahar gelmiyor

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Doğu Anadolu Bölgesi'nin yağışlı havanın etkisi altında olduğunu belirten Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü uzmanları, kar yağışının akşam saatlerine kadar devam edeceğini belirtti. Uzmanlar, yağışla birlikte görüş mesafesinde azalma ve yolların kar sebebiyle kayganlaşması beklendiğinden özellikle sürücüleri, dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

KAR KALINLIĞI 3,5 METREYİ BULDU

Erzurum yeniden kar ve tipinin etkisi altına girerken, yüksek kesimlerde karla mücadele çalışmaları sürüyor. Kar kalınlığı yaklaşık 3,5 metreyi buldu.