Esenler'de yangın: 4 yaşındaki çocuk öldü

Esenler'de yangın: 4 yaşındaki çocuk öldü

Yangın, Esenler Tuna Mahallesi 698. Sokak'taki 5 katlı bir apartmanda saat 06:00 sıralarında meydana geldi. Apartmanın çatı katındaki dairede elektrik kontağından çıktığı belirtilen yangın kısa sürede büyüdü. Dairede çıkan yangın nedeniyle ev sakinleri Mehmet Toka ve eşi Bedia Toka 7 aylık çocuklarını yangından kurtarırken, 4 yaşındaki Melisa Nur Toka'yı yoğun duman ve alevler nedeniyle kurtaramadı.

MELİSA KURTARILAMADI

Anne ve babası tarafından daireden çıkartılan 7 aylık Veysel ambulansta tedavi altına alınırken, 4 yaşındaki ablası Melisa için ise artık çok geçti. Alevleri bastırarak daireye giren itfaiye erleri Melisa'nın cansız bedeniyle karşılaştı.

ESENLER'DE YANGIN

BUGÜN DOĞUM GÜNÜYDÜ

Melisa'nın ölümü aile ve mahalle sakinlerini gözyaşlarına boğdu. Olay yerine gelerek küçük kızın hayatını kaybettiğini öğrenen aile fertleri sinir krizleri geçirdi. 7 aylık bebeğini daireden çıkartan ancak 4 yaşndaki kızını kurtaramayan acılı anne Bedia Toka, itfaiyenin geç geldiğini iddia ederek "Yangın klimadan çıktı. Her tarafı duman kapladı. İtfaiye geç geldi. Kızım yandı" şeklinde konuştu. Hayatını kaybeden Melisa'nın bugün doğum günü olduğu öğrenildi. Melisa ölmeseydi bugün 5. yaş gününü kutlayacaktı.

"GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ"

Yangını söndüren itfaiye ekiplerine geç geldiklerini iddia ederek tepki gösteren mahalle sakinleri de "Çok geç geldiler. Ekipman var, ancak uygulama yok. Kız, göz göre göre öldü" şeklinde tepkisini dile getirdi. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının ardından yangın yerine gelen polis ekipleri de olay yerinde incelemeler yaptı.

Küçük Melisa'nın cenazesi olay yerinde savcı ve polisin yapacağı incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.