Petrol
110
0.89%
Euro
17.4873
-0.23%
Dolar
16.6936
-0.03%
Altın
969.14
-0.08%
Borsa
2405
0.00%
Bitcoin
341.649
0.90%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Esenyurt Mağdurları Taksim'den seslendi

  Konut mağdurları ilçelerinde yaptıkları gösterilerde seslerini duyuramamış olacaklar ki mitinglerin merkezine çıktılar.
  • 10.03.2013 - 20:15
  Esenyurt Mağdurları Taksim'den seslendi

  Esenyurt Mağdurları Taksim den seslendi #1

  Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi yıllardan beri gösterilerin ve haklarını arayanların seslerini duyurma merkezi konumunda. Gösterinin olmadığı hafta yok gibi. İşçilerin, kadınların, taraftarların, kısacası sevincin ve hüznün gazete sayfalarına aktığı yer Taksim.

  DUYUR SESİMİZİ TAKSİM

  Esenyurt'ta satın aldıkları konutların yapımının durdurulması nedeniyle mağdur olduklarını belirten bir grup, haftalardan beri ilçelerinde yol kapatıp gösterilerde bulunarak ihlal edildiğini iddia ettikleri haklarını istiyorlar. Grup yerelde seslerini duyuramamış olacak ki bu sefer İstiklal'in taşlı yollarına çıkıp "Haklıyız Kazanacağız" dediler.

  "ESENTURTTA NELER OLUYOR"

  Galatasaray Meydanı'nda toplanan "Esenyurt Mağdurları Platformu" üyesi yaklaşık 300 kişilik grup, "Haklıyız Kazanacağız" ve "Necmi Başkan Gelsene, Kaç Kişiyiz Görsene" sloganları attı, "Esenyurt'ta Neler Oluyor" yazılı pankart taşıdı. Taksim Meydanı'na kadar yürüyen grup adına, basın açıklamasını okuyan Hasan Yılmaz, "kiracı" sıfatından kurtulabilmek, sıcak bir yuva kurmak amacıyla paralarını ve hayallerini kaptırdıklarını söyledi. Muhatap bulmakta zorlandıklarını söyleyen Yılmaz, "Bu ay içerisinde yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konunun artık çözülmesini istiyoruz. Tapu üzerindeki hacizlerin kaldırılmasını ve hak sahiplerine verilmesini istiyoruz" diyerek Taksim'den muhataplarına sesini duyurmaya çalıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir