Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
353.130
-0.56%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Eski Amiral İlhami Erdil PKK şantajıyla dolandırıldı

  Eski Amiral İlhami Erdil PKK şantajıyla dolandırıldı

  Yolsuzluktan rütbeleri sökülen eski komutan İlhami Erdil, PKK'nın adı kullanılarak dolandırıcılara 25 bin TL kaptırdı.
  • 28.05.2013 - 09:07

  Eski Amiral İlhami Erdil PKK şantajıyla dolandırıldı #1

  Yolsuzluk ve haksız mal edinme suçundan rütbesi sökülen Deniz Kuvvetleri eski komutanı İlhami Erdil, "Terör örgütüne kimlik bilgilerini kaptırdığı iddiasıyla" kendilerine polis süsü veren kişilerce dolandırıldı.

  POLİS DİYE TANITTILAR

  Habertürk'ten Serhat Alaattinoğlu'nun haberine göre, olay Beykoz Acarkent'te meydana geldi. Dolandırıcı çetesi, Erdil'i telefonla arayıp kendilerini terörle mücadele polisi olarak tanıttı. Çete, Erdil'e terör örgütünün kimlik bilgilerine ulaştığını ve tespit edilen kişilerin yakalanması için talimatları yerine getirmesini söyledi.

  ALTINI TRAFONUN ÜZERİNE BIRAKTI

  Çete, Erdil'i evden çıkıp Kavacık'a gitmesi için ikna etti. Erdil de kendisine verilen adreste bulunan kuyumcu dükkanının önüne gitti. Dolandırıcıların isteği üzerine 25 bin liralık altın aldı. Ardından dolandırıcıların yönlendirmesiyle Beykoz Sahili'nde bulunan Ahmet Mithat Efendi Durağı'nın yanındaki elektrik trafosunun üzerine altınları bıraktı.

  Dolandırıcılar da altınları alıp olay yerinden kaçtı. Erdil oyunu anladı ve polise başvurdu.

  PKK ŞANTAJI

  Erdil ifadesinde, kendisini arayan kişinin Terörle Mücadele'den aradığını ve savcı talimatıyla hareket ettiklerini, terör örgütü PKK'nın kimlik bilgilerini ele geçirdiğini bildirerek söylenenleri yapmasını istediklerini anlattı. Polis şüphelileri yakalamak için olay yerindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. 


  Görüş Bildir