Dolar
7.6311
1.0005%
Euro
8.9621
-0.0022%
Altın
1903.35
-2.4203%
Borsa
1087.03
-2.2419%
G. Altın
466.664
-1.5331%
Bitcoin
79560.74
-4.1332%
24ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 24 C
  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi’nde silahlı bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.
  • İHA
  • 05.04.2018 - 15:15

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşeli Kampüsü, Eğitim Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan Volkan B., henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çaylak'ı silahla öldürdü, 3 kişiyi yaraladı.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #1

  GÖZALTINDA

  Şüphelinin polis tarafından yakalandığı bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi.

  Saldırının nedeni henüz belirlenemezken, büyük korku yaşayan öğrenciler ve öğretim görevlileri, üzerlerindeki şoku uzun süre atamadı.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #2

  REKTÖRDEN AÇIKLAMA

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  "Bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Fatih Bey varmış, onu vurmuş. Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikçilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş. Durum bundan ibaret. Şu anda 4 ölümüz var. Başımız sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun.

  Yükseköğretim Kanunu'nun 35'inci maddesi kapsamında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nden doktora yapmak üzere üniversitemize geldi. Akademik ve idari personele yönelik sözlü saldırıları nedeniyle hakkında yürütülen soruşturma vardı. Problemli bir kişiydi. Eğitim Fakültesi Dekanı'nın makamına elinde tabancayla girmiş. Makamında bulamayınca yan odadaki dekan yardımcısını vuruyor. Araştırma görevlisi ve öğretim görevlisini vurduktan sonra tabanca tutukluk yapınca fakülteden ayrılıyor."

  Eğitim Fakültesi'nde bugün öğleden sonra ve yarın yapılacak tüm sınavlar ertelendi.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde silahlı saldırı VİDEO

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #3

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #4

  EŞİ GÖZALTINDA

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 4 kişiyi öldüren Volkan B'nin aynı fakültede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Aylin B. gözaltına alındı.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #5

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #6

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi nde silahlı saldırı #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir