Petrol
83.65
-0.07%
Euro
19.2558
-0.01%
Dolar
18.6236
-0.01%
Altın
1.042
-0.93%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.024
-1.95%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Eskişehir'de tramvayda sosyal mesafe tartışması

  Eskişehir'de vatman, sosyal mesafe kuralına uymayan yolcuları uyararak hareket etmeyeceğini söyleyince, yolcular arasında tartışma çıktı.
  • DHA
  • 30.06.2020 - 00:17
  • Güncelleme : 30.06.2020 - 00:17
  Eskişehir'de tramvayda sosyal mesafe tartışması

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takılmasının zorunlu olduğu Eskişehir’de toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk, sosyal mesafe kuralının uygulanmasını zorlaştırdı. Kentte gün boyu özellikle tramvaylarda yoğunluk yaşanırken, vatmanlar da yolcuları sosyal mesafe kuralına uymaları için anonslarla uyardı.

  Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi’ne (ESTRAM) bağlı çalışan vatman, fazla yolcu olduğunu fark edince 2 Eylül Caddesi’ndeki belediye durağına geldiğinde durdu ancak sadece ön kapıyı açarak, yolcuların inmesini bekledi.

  Eskişehir'de tramvayda sosyal mesafe tartışması

  2 KEZ UYARDI, KİMSE İNMEDİ

  Kimsenin inmediğini gören vatman, yolcuları uyararak, 'Araç beklemede kalacaktır, araç yüzde 50 kapasiteye düşmediği sürece hareket etmeyecektir. Bekleme süreci belli değildir' ve 'Sayın yolcularımız araç kapasitesi yüzde 50’yi aştığı sürece araç hareket etmeyecektir. Lütfen bu konuda yolcuların yardımcı olmaları önemle rica olur’ diye anonslar yaptı.

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #1

  DURAKTA BEKLEYENLER DE RAHATSIZ OLDU

  Bu sırada durakta bekleyenler, tramvaya binemedikleri için tepki gösterirken, tramvay içinde de yolcular arasında da tartışma çıktı. Durakta bekleyenler, tramvaya binemezken, yolculardan biri, “Bizim de 45 dakika beklediğimiz oldu. Lütfen ayakta olanlar insin. Burada bekleyen 100 kişinin hakkına giriyorsunuz” diye tepki gösterdi.

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #2

  KİMSE İNMEYİNCE TRAMVAY SEFERE DEVAM ETTİ

  Tramvaydaki yolcular ise uzun süredir beklediklerini dile getirerek, tramvaydan inmedi. Bir süre durakta bekleyen vatman, kimse inmeyince güzergahına devam etmek zorunda kaldı.

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #3

  "KABAHAT KAPTANDA"

  Tramvay yolcularından bir kadın, "Kaptanda kabahat, diğerleri gibi uyum sağlasın o da. Vatandaşın gitmek, gelmek hakkıdır. Ayaklarımdan rahatsızım, inmemi istediler ama inemedim. Mecburiyetim olmasa neden çıkayım? Zaten tehlikeli durum. Ne işim olur insanlarla tartışmakla" diye konuştu.

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #4

  Tramvayda genel olarak maske zorunluluğuna uyulduğu gözlenirken, sosyal mesafe kuralı nedeniyle boş bırakılması gerekilen koltukların ise dolu olduğu görüldü.

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #5

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #6

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #7

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #8

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #9

  Eskişehir de tramvayda sosyal mesafe tartışması #10


  Görüş Bildir