Euro
10.1206
0.61%
Dolar
8.5905
0.76%
Altın
485.8
1.1%
Borsa
1.42
0.17%
Bitcoin
408.996
0.35%
20ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 20 C

  Evlilik programı hayatını kararttı

  Televizyon programında yaptığı evlilik, 10 günde karakolda bitti. Kadın otomobili ve altınları alarak kaçtı.
  • 08.04.2012 - 14:38
  Evlilik programı hayatını kararttı

  Evlilik programı hayatını kararttı #1

  Sakarya'nın Karasu İlçesi'nde oturan ve özel bir TV kanalında haftanın 5 günü yayınlanan evlilik programına katılarak tanıştığı Sevgi Y. ile evlenen 77 yaşındaki Halil İbrahim Fidan, 10 gün evli kaldığı eşinin paraları ve altınlarını alıp kaçtığını öne sürerek polise başvuru. Yaşlı adam "Bana 48 yaşındayım dedi. 59 yaşında çıktı" dedi.

  RESMİ NİKAH KIYDIRDILAR

  Karasu İlçesi'nde yaşayan 2 çocuk babası 77 yaşındaki Halil İbrahim Fidan, yalnızlığına son vermek için özel bir TV kanalında haftanın 5 günü yayınlanan evlilik programına katıldı. Burada Sevgi Y. adında ve 48 yaşında olduğunu söyleyen kadınla tanıştı. İddialara göre de program sunucusunun tavsiyesi ile de evlenmek üzere anlaştılar. Program formatı gereği birbirlerini tanımak için bir hafta süre verilen Halil İbrahim Fidan ile Adapazarı'nda yaşadığını söyleyen Sevgi Y. birlikte Karasu ilçesine geldi. Bir süre sonra da Karasu Belediyesi Evlendirme Memurluğuna başvurarak resmi nikahlarını da kıydırdılar.

  OTOMOBİLİ VE ALTINLARI ALARAK KAÇTI

  Ancak evliliklerinin 10'ncu gününde eşi Sevgi Y. 7 bin lira değerindeki altınları ve evin önünde bulunan otomobili alarak kaçtı. Karasu ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek şikayette bulunan 77 yaşındaki Halil İbrahim Fidan polis merkezi çıkışı gazetecilere kandırıldığını söyleyerek yaşadıklarını şöyle anlattı: "Programda benimle evlenmek istediğini söyleyince sunucu (Gidin bir haftada birbirinizi tanırsanız evlenirsiniz) diyerek bizi gönderdi. Biz de Karasu'ya geldik. Bir hafta boyunca gezdik. Sürekli olarak bana evlenmek istediğini söyledi. Sonra program sunucusuna evleneceğimizi bildirdik. Ancak bu evliliğe kızlarım 'Baba TV?den evlenilmez' diyerek karşı çıktı. Buna rağmen evlendim. Benimle tanışırken 48 yaşında olduğunu söylemişti. Ancak nikah kıyılırken 59 yaşında olduğunu gördüm. Yukarıda Allah var. Evliliğimizin 10 günü süresince yanıma yanışmadı. O ayrı yatakta yattı ben ayrı yatakta. Onuncu gün altınları, paralarımı ve arabayı alarak kaçtı. 7 bin lira paramı aldı"

  Karasu İlce Emniyet Müdürlüğüı resmi nikahlı eşinin dolandırıcılıkla suçladığı Sevgi Y.yi aramaya başladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir