Falcı, profesörü dolandırdı
ensonhaber.com

Türkiye'de bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı.  Bu sefer olayın başkahramanı bir profesör...

Gazi Üniversitesi'nde Matematiksel Fizik Ana Bilim Dalı'nda profesör olarak görev yapan Ö.Y., geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulaması aracılığıyla bir falcıyla tanıştı.

Falcı, genç kadına geçirdiği zor günlerin nedeninin kendisine yapılmış bir büyü olduğunu söyledi.

Duydukları karşısında metafizik güçleri olduğuna inandığı falcıya bir miktar para gönderen öğretim görevlisi, kendisine gönderilen dualar sonrası üzerinde bir ferahlama hissetti.

KARGOYLA BÜYÜ BOZMA

Bu sırada falcı, genç kadına kargoyla kendisine yapılan büyüleri bozmak adına yiyecek içecek kıyafet farklı nesneler ve üzerinde dualar yazılı kağıtlar göndermeye devam etti.

Yaşadığı kötü günleri geride bırakan genç profesör, bir müddet sonra yeniden falcı ile iletişim kurdu. Uzun bir süre falcıyla iletişim halinde kalan Ö.Y.,  toplamda falcıya 100 bin lira gönderdi. İkilinin bir müddet sonra arasındaki iletişim koptu.

Falcı, profesörü dolandırdı

PARA İSTEMEYE DEVAM ETTİ

Sabah'ın haberine göre; falcı ısrarla aradığı profesöre, "Sendeki büyü çözülmedi, gelecekte seni zor günler bekliyor. Bunu engellememiz gerekli." diyerek para istemeye devam etti.

Dini duyguları nedeniyle psikolojik baskı altına giren Prof. Doktor Ö.Y., dolandırıldığının farkına vardığında ise savcılığa suç durusunda bulundu. Profesörün şikayetinin ardından falcı hakkında soruşturma başlatıldı.