Petrol
77.85
0.58%
Euro
19.5843
-0.02%
Dolar
18.6341
0.01%
Altın
1.069
-0.15%
Borsa
4827
0.00%
Bitcoin
318.574
-1.08%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C
  Falcı, profesörü dolandırdı

  Falcı, profesörü dolandırdı

  Falcı bir kadın, "Sende büyü var" dediği profesörü dolandırarak kayıplara karıştı.
  • Haber Merkezi
  • 29.06.2020 - 15:46

  Türkiye'de bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı.  Bu sefer olayın başkahramanı bir profesör...

  Gazi Üniversitesi'nde Matematiksel Fizik Ana Bilim Dalı'nda profesör olarak görev yapan Ö.Y., geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulaması aracılığıyla bir falcıyla tanıştı.

  Falcı, genç kadına geçirdiği zor günlerin nedeninin kendisine yapılmış bir büyü olduğunu söyledi.

  Duydukları karşısında metafizik güçleri olduğuna inandığı falcıya bir miktar para gönderen öğretim görevlisi, kendisine gönderilen dualar sonrası üzerinde bir ferahlama hissetti.

  KARGOYLA BÜYÜ BOZMA

  Bu sırada falcı, genç kadına kargoyla kendisine yapılan büyüleri bozmak adına yiyecek içecek kıyafet farklı nesneler ve üzerinde dualar yazılı kağıtlar göndermeye devam etti.

  Yaşadığı kötü günleri geride bırakan genç profesör, bir müddet sonra yeniden falcı ile iletişim kurdu. Uzun bir süre falcıyla iletişim halinde kalan Ö.Y.,  toplamda falcıya 100 bin lira gönderdi. İkilinin bir müddet sonra arasındaki iletişim koptu.

  Falcı, profesörü dolandırdı #1

  PARA İSTEMEYE DEVAM ETTİ

  Sabah'ın haberine göre; falcı ısrarla aradığı profesöre, "Sendeki büyü çözülmedi, gelecekte seni zor günler bekliyor. Bunu engellememiz gerekli." diyerek para istemeye devam etti.

  Dini duyguları nedeniyle psikolojik baskı altına giren Prof. Doktor Ö.Y., dolandırıldığının farkına vardığında ise savcılığa suç durusunda bulundu. Profesörün şikayetinin ardından falcı hakkında soruşturma başlatıldı.


  Görüş Bildir