Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.657
0.71%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Farkındalık yaratmak için eşekle kitap dağıttı

  Kırıkkale'de öğrenci ve vatandaşlarla birlikte kamp kuran Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, farkındalık oluşturmak için eşek ile kitap dağıtıp, ateşin etrafında öğrencilerle birlikte kitap okudu.
  • AA
  • 28.10.2019 - 12:33
  Farkındalık yaratmak için eşekle kitap dağıttı

  Kırıkkale'nin Yahşihan İlçe Belediyesi tarafından Bedesten Hisarköy Ormanı'nda "Kitapların Işığında Gençlik Kampı" adı altında düzenlenen kampta; ilçe halkının yanı sıra ortaokul, lise ve üniversite çağındaki öğrenciler bir araya geldi.

  EŞEKLİ GEZİCİ KÜTÜPHANE

  1943 yılında Nevşehir'de yaşamış olan Mustafa Güzelgöz'ün hikayesinden esinlenerek farkındalık oluşturmak için eşek ile gezici kütüphane fikrini yeniden hayata geçiren Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, eşeğe yüklediği kitapları kamp alanındaki öğrencilere dağıttı.

  Farkındalık yaratmak için eşekle kitap dağıttı #1

  HER AY DÜZENLİ OLARAK OKUYORLAR

  Karşılarında eşeği görünce şaşıran öğrenciler, aldıkları kitaplara sevinirken eşeğe dokunmak ve sevmek içinde birbirleri ile yarıştı. Kamp alanında ortaya yakılan ateşin etrafında toplanan öğrenciler, kitap okudu. Kampta açık hava sinema gösterimi, geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. Her ay düzenli olarak kitap okuduklarını belirten Türkyılmaz, "Bugün üniversiteli öğrencilerle ve sevgili çocuklarımızla beraber Yahşihan Bedesten Hisarköy Ormanı'ndayız. Bugün kitaplarımızı eşeklerle dağıttık." dedi.

  Farkındalık yaratmak için eşekle kitap dağıttı #2

  HİKAYEDEN ESİNLENDİ

  1943 yılında Nevşehir'de yaşamış olan Mustafa Güzelgöz'ün hikayesinden esinlendiğini ifade eden Türkyılmaz, şöyle konuştu:

  "Nevşehir'in Kapadokya bölgesinde eşekçi kütüphaneci Mustafa Amca varmış. Kütüphanede kitap okuyan olmadığı için kitapları eşeklere koyup dağıtırmış. Biz de kitap okumanın farkındalığını oluşturmak için bugün sevgili arkadaşlarımıza kitaplarımızı eşekle dağıttık. Her ay düzenli okuduğumuz kitaplarımızı bugün de sabaha kadar okuyacağız."

  Farkındalık yaratmak için eşekle kitap dağıttı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir