Dolar
7.6581
0.4288%
Euro
8.9045
0.0146%
Altın
1862.09
-0.3089%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.145
0.041%
Bitcoin
81668.79
0.2744%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Fatih Erbakan: FETÖ CIA için çalışıyor

  Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, babasının FETÖ elebaşı Gülen'e ve örgüte bakışını anlattı.
  • Ajanslar
  • 24.08.2016 - 01:36
  Fatih Erbakan: FETÖ CIA için çalışıyor

  Fatih Erbakan: FETÖ CIA için çalışıyor #1

  Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı. Erbakan'ın açıklamaları:

  MİLLİ GÖRÜŞ OLARAK ASKERİ MÜDAHALEYE EN ÇOK BİZ KARŞIYIZ

  Parlamento dışında olmanız halinde sesinizi duyurmanız zor. Bu olaylarla ilgili onlar da birçok şey söylediler. Milli görüş olarak en çok askeri müdahaleye karşı olacak camia biziz. 1971 muhtırasıyla milli görüşün ilk siyasi partisi Milli Nizam Partisi kapatıldı. Milli Selamet Partisi 12 Eylül darbesi ile kapatıldı. Refah Partisi kuruldu, askeri konsey seçime girmesine izin vermedi. 28 Şubat'ta postmodern darbe diye adlandırılan süreçle kapatıldı. Arkasından çıkarılan birtakım davalarla rahmetli Erbakan Hocamız siyaset yasağı aldı. 15 Temmuz'daki bu hain operasyonu da şiddetle kınıyoruz.

  CÜBBELİ AHMET HOCA'YA YANIT

  (Cübbeli Ahmet Hoca'nın “Erbakan olsaydı, sokağa çağırmazdı” sözleri) Değişik bir bakış açısı ortaya koydu. Kendisi de sevdiğmiz bir kisme. Kötü niyetle, Erbakan ismine, Milli Görüş'e zarar verme maksadıyla söyledini sanmıyoruz. Olayları değerlendirirken içinde bulunduğumuz koşullar ile değerlendirmek lazım. 28 Şubat ile 15 Temmuz birbirinden çok farklı. 15 Temmuz hukuka karşı, devlete karşı girişilen bir terör operasyonu. Burada tabii ki gösterilecek tepki farklı olacaktır. Erbakan Hoca'nın maruz kaldığı, haksız da olsa en azından kanunlar çerçevesinde kapatılma kararı var. Orada Erbakan Hocamız 'Sokağa çıkın' deseydi, kanuna karşı 'Sokağa çıkın' demiş olurdu.

  “ERBAKAN HOCA OLSAYDI BÖYLE ÖRGÜTLENEMEZLERDİ”

  28 Şubat ile bugünkü dönem arasında şartlar da çok farklı. Cumhurbaşkanı, yargı, sermaye, medya... Refah Partisi'ne karşı bir tutum içinde. Şimdi ise tam tersi. Cumhurbaşkanı, Hükümet, Meclis'te ciddi bir çoğunluk var. Askerimizin önemli bölümü müspet durumda. Bizim arkadaşlarımızın da ifade ettiği bir diğer konu da Erbakan Hoca 15 sene tek başına iktidarda kalabilseydi mevcut cemaat ya da örgüt bu şekilde örgütlenemzdi ve böyle bir kalkışmaya gücü olmazdı.

  CIA İÇİN ÇALIŞIYORLAR

  Bir defa rahmetli babamın bakış açısı şöyleydi, her zaman bütün hayatı boyunca ifade ettiği, ırkçı-emparyalizm, siyonizm olarak ifade ettiği dünya çapındaki örgütlenmeyi çok iyi tanıyan ve bunun oyunlarını çok iyi bildiği, olumlu ilişki içinde olduğu yapıları analiz etme kabiliyetine sahipti. Cemaat olarak adlandırılan yapının ne amaçla kurulduğunu çok iyi bilen biriydi. Örneğin CIA ile bu örgütün ilişkileri. CIA'nin birtakım görevlendirdiği kişiler... Bunların özellikle Asya-Afrika ülkelerindeki okullarda İngilizce öğretmeni sıfatıyla öğretmenlik yapıyorlar. Buralarda CIA adına ajanlık yapıyorlar.  Türkiye'de görev yapan Amerikan Büyükelçisi Mark Grossman'ın Fetullah Gülen ile ilişkisi... Yine CIA Ortadoğu Şefi Graham Fuller ile birlikte Mortan Abramowitz'in mektubuyla Amerika'da oturum alan kimse.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir