Petrol
93.91
0.58%
Euro
18.2385
-0.68%
Dolar
18.5757
-0.28%
Altın
1.021
-0.35%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.701
-0.33%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  FETÖ 4 milyon lira değerindeki arsayı dolandırmış

  Manisa'da yaşlı bir kadına ait değerli bir arsanın, FETÖ'cülerin hazırladığı tuzakla örgüte kazandırıldığı ortaya çıktı.
  • AA
  • 23.09.2016 - 22:58
  FETÖ 4 milyon lira değerindeki arsayı dolandırmış

  FETÖ 4 milyon lira değerindeki arsayı dolandırmış #1

  Manisa'da akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen yaşlı bir kadının 4 milyon lira değerindeki arazisinin, FETÖ üyelerince hazırlanan "tuzak" sayesinde örgüte kazandırıldığı iddia edildi.

  FETÖ'CÜLER YAŞLI KADIN İÇİN AKIL SAĞLIĞI YERİNDEDİR RAPORU ALMIŞ

  Arsa sahibi Z.S'nin (78) oğlu M.S, akli dengesi yerinde olmayan annesine ait yaklaşık 4 milyon lira değerindeki arsanın, FETÖ'ye bağışlandığını öğrenince konuyu araştırdıklarını, örgüt üyelerinin annesine Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden "Akıl sağlığı yerindedir" raporu alarak burayı örgüte kazandırdıklarını tespit ettiklerini anlattı.

  YAŞLI KADIN TESTTE 30'DA 29 YAPMIŞ

  Bunun üzerine konunun soruşturulması için Manisa Valiliğine başvurduklarını, görevlendirilen muhakkikin şahitleri dinlemediğini savunan M.S, "Annem oturduğu evin adresini sorsan bilmez, saat ve zaman kavramını yitirmiş, parayı tanımaz. Kendisi ilkokul mezunu. Muhakkikin soruşturmasında raporun Sağlık Bakanlığı mevzuatına uygun olduğu gösteriliyor. Nasıl olur da bu durumdaki bir kişi test sonucunda 30 sorudan 29'una net cevap verebilmiştir" dedi.

  RAPORU VEREN DOKTOR FETÖ'DEN TUTUKLANMIŞ

  Raporun ve bağış yapılan arsa tapusunun bölünmesinde yardımcı olan ve raporda da adı geçen doktor hakkında muhakkik tarafından adli ve idari soruşturma yapılmasına gerek olmadığı yönünde rapor verildiğini dile getiren M.S, "Bu doktor şu anda Manisa'daki FETÖ operasyonunda tutuklandı." dedi.

  SATIŞTAKİ PARA BANK ASYA HESAPLARINDA

  FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Bank Asya hesaplarında yapılan incelemede bu arsanın 150-200 bin liraya satıldığının tespit edildiğini kaydeden M.S, incelemede annesinin doktor Fahrettin Er ve avukat Menderes Hırçıner'e vekalet verdiğinin belirlendiğini, soruşturmalar kapsamında bu kişiler ile Bank Asya Manisa Şube Müdürünün de tutuklandığını ifade etti.


  Görüş Bildir