Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
731.738
2.05%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  FETÖ itirafçısı üsteğmenin eşi de itirafçı oldu

  Kocaeli'de FETÖ üyesi olduğunu söyleyip teslim olan, ardından da serbest kalan üsteğmenin eşi de teslim olup, itirafçı oldu.
  • DHA
  • 11.01.2018 - 19:20
  FETÖ itirafçısı üsteğmenin eşi de itirafçı oldu

  FETÖ itirafçısı üsteğmenin eşi de itirafçı oldu #1

  Kocaeli'de, emniyete gelerek FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğunu ve itirafçı olmak istediğini belirten üsteğmen M.K., emniyet ve savcılıktaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  EŞİNİ DE İTİRAFÇI OLMAYA İKNA ETTİ

  Üsteğmen M.K., cemaat içerisinde katalog evliliği olarak bilinen usulle evlendiği öğretmen eşi L.K.'yı da itirafçı olmaya ikna ederek, emniyete getirdi. Teslim olan L.K., örgütün KPSS evlerini deşifre etti. Etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı olan L.K., örgüt hakkında itiraflarda bulundu.

  "KPSS EVİNDE KALDIM"

  Cemaatle tanıştıktan sonra üniversiteyi bitiren L.K., mahrem ablaların kendisiyle irtibat kurduğunu belirterek, "Ev ablalarından biri bana KPSS'ye girmemi söyledi. Abla bana 'Senin için çok güzel bir konum düşündük. Çok sıkı ders çalışıp hazırlanman lazım' dedi. Ankara'da ders çalışmam için KPSS evinde kalacağımı söyledi. Ailem de Ankara'da oturuyordu. Onlara bu durumu söylememem gerektiği söylendi. Bu evden ve olanlardan hiç kimseye bahsetmememi söylediler." dedi.

  "TELEFONUMA BYLOCK YÜKLEDİLER"

  L.K., kendisiyle ilgili bakanlıklarda güzel bir konum düşünüldüğünü, birlikte evde kaldığı kişinin ise ilerleyen zamanlarda bakanlıklarda diplomatlık görevi yaptığını belirterek, "Eve yerleştikten sonra abla, benim telefonuma bir program yükleyeceğini ve bu program üzerinden görüşeceğimizi söyleyerek ByLock programını yükledi. Başka akıllı telefon kullananlar olup olmadığını sorarak, olan herkese bu programı yüklediler." diye konuştu.

  İTİRAFÇI SUBAY DA KURMAYLIK SINAVLARINI ANLATTI

  İtirafçı üsteğmen M.K. ise ifadesinde kurmaylık sınavlarında yapılan usulsüzleri anlatarak, "Kod ismini verdiğim kişi örgüt elemanı bir subaydan bahsederek, 'Sizi kurmaylık sınavında çıkacak sorulara çalıştıracak' dedi. '1 sene çalışın, kazanamazsanız bile biz size yardım edeceğiz' dedi. Ben kurmaylık sınavını kazandım." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir