Euro
15.2404
-0.01%
Dolar
13.4975
0.15%
Altın
802.4940
0.17%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
502.917
0.50%
-1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu -1 C

  FETÖ şüphelileri, İstanköy'e kaçmaya çalışırken yakalandı

  Bodrum'dan Yunanistan'ın İstanköy Adası'na yasa dışı yollarla geçmeye çalıştıkları belirlenen 33'ü Türk, 4'ü Suriyeli kaçak yakalandı.
  • DHA
  • 27.10.2017 - 13:26
  FETÖ şüphelileri, İstanköy'e kaçmaya çalışırken yakalandı

  Bodrum'dan jet-ski ve zodyak botla Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na yasa dışı yollardan geçmeye çalıştıkları belirlenen 33'u Türk, 4'ü Suriyeli toplam 37 kaçak, sahil güvenlik ekiplerince yakalandı. Türk kaçakların, İzmir ve Ankara'da yaşayan, FETÖ soruşturması kapsamında kamudaki görevlerinden ihraç edilen kişiler ve aileleri olduğu belirlendi.

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #1

  Bodrum Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri, bugün saat 02.00 sıralarında, Akyarlar Mahallesi açıklarındaki uluslararası sularda kaçaklar olduğunu tespit etti.

  ZODYAK VE JET-SKİ İLE KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR

  Bodrum'a yaklaşık 3 mil mesafedeki bölgeye operasyon düzenleyen ekipler, bir jet-ski ile 8 metrelik zodyak bottaki 37 kaçağı yakaladı. Bottaki 2'si çocuk 4 Suriyeli ile 13'ü çocuk 30 Türk ve arıza yaptığı belirlenen jet-ski'deki 3 Türk, sahil güvenlik botuna alınarak, kurtarıldı. Yakalanan 37 kaçak, Bodrum Limanı'na getirilip, polise teslim edildi.

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #2

  KİŞİ BAŞI 2 BİN DOLAR

  Organizatörlere Yunanistan'ın İstanköy Adası'na geçmelerini sağlamaları için kişi başı 2000 dolar verdikleri belirlenen kaçaklar arasındaki Türk vatandaşlarının, İzmir ve Ankara 'da yaşayan, FETÖ/PDY'nin kamu kurum ve kuruluşlarındaki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında mesleklerinden ihraç edilen polis, asker, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli ve ailelerinden oluştuğu belirlendi.

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #3

  HAVADAN İZLENİYOR

  Sahil güvenlik ekipleri, botlarla denizden, 1 uçak ve 2 helikopterle de havadan, Bodrum ile Datça arasındaki bölgede başka kaçaklarda olabileceği şüphesiyle saat 10.00'a kadar çalışmalarını sürdürdü.

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #4

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #5

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #6

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #7

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #8

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #9

  FETÖ şüphelileri, İstanköy e kaçmaya çalışırken yakalandı #10


  Görüş Bildir