Petrol
94.31
-0.64%
Euro
18.2971
0.31%
Dolar
17.9399
0.15%
Altın
1.029
0.62%
Borsa
2793
0.00%
Bitcoin
433.182
4.25%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  FETÖ üyeliğinden tutuklanan papaza yeni suçlama

  FETÖ üyeliğinden tutuklanan papaza yeni suçlama

  Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iadesini istediği FETÖ üyeliğinden tutuklu papazın başka suçlamalarla da tutklanması kararı çıktı.
  • DHA
  • 25.08.2017 - 01:55

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 9 Aralık 2016'da FETÖ/PDY üyesi olmak suçundan tutuklanan ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson'un, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi veya askeri casusluk amacıyla temin etmek", "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından da tutuklanması talep edildi.

  FETÖ üyeliğinden tutuklanan papaza yeni suçlama #1

  Talep üzerine İzmir Sulh Ceza Hakimliği tarafından açılan duruşmada, İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Brunson SEGBİS aracılığıyla katıldı.

  SUÇLAMALARI REDDETTİ

  Hakkındaki iddiaları tercüman aracılığıyla cevaplayan Brunson'un, "Hayatım boyunca Fetullahçı ile hiç tanışmadım. Toplantılarına hiç katılmadım. Ben kilise kurdum. Casusluk yapmadım. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü destekliyorum. Benim derdim İsa Mesih'i anlatmaktadır. FETÖ ile hiçbir bağlantım yoktur. Ne zaman, nerede ve nasıl casusluk yaptım açıklanmasını istiyorum." dediği öğrenildi.

  FETÖ üyeliğinden tutuklanan papaza yeni suçlama #2

  TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

  Brunson'un ifadesinden sonra talebi karara bağlayan hakimlik, mevcut delil durumu, emniyet raporu, arama-el koyma tutanakları, gizli tanık beyanlarını dikkate alarak, Brunson'un "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek", " Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından da tutuklanmasına karar verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir