Dolar
8.3599
0.8638%
Euro
9.75
0.7137%
Altın
1878.66
0.5776%
Borsa
1112.37
-1.2972%
G. Altın
506.273
1.7871%
Bitcoin
113417.76
0.7081%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  FETÖ'cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar

  FETÖ'cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar

  Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere dair bilirkişi raporunda, zırhlı araçla sivillere ateş edilen anların fotoğrafları yer aldı.
  • AA
  • 15.11.2017 - 18:00

  Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen dava kapsamında olay gününe ait görüntülerden elde edilen fotoğraflara ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu, darbecilerin vatandaşlara karşı şiddetini gözler önüne serdi.

  FETÖ'cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar

  FETÖ'CÜLERİN KARŞISINA HALK ÇIKTI

  Rapora göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşları alanlara çağırmasından kısa bir süre sonra Jandarma Genel Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeciler, karşılarında halkı buldu.

  FETÖ cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar #1

  DAĞILMAKTA DİRENEN VATANDAŞLARIN ÜZERİNE ATEŞ AÇTILAR

  Vatandaşların direncini kırmak için havaya ateş eden darbeciler, kalabalığın geri adım atmaması üzerine 28. Mekanize Piyade Tugayından getirilen zırhlı muhabere araçları (ZMA) nizamiye bölgesinde konuşlandırıldı.

  Alparslan Türkeş Caddesi'nde saat 00.44'te artan kalabalığı dağıtmak için zırhlı araçtan açılan ateş sonucu vatandaşların yere düşmesi A nizamiyesindeki kameralara yansıdı.

  FETÖ cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar #2

  Bu sırada halka ateş açan ZMA'nın üzerine çıkarak, darbecilere müdahale etmeye çalışan bir sivil, aracın içindeki askerler tarafından vuruldu. Ağır yaralanan kişi, çevredeki diğer vatandaşlarca olay yerinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 10 dakika sonra aracın üzerine çıkan bir başka sivil de aynı akıbete maruz kaldı.

  FETÖ cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar #3

  HELİKOPTERDEN DE ATEŞ EDİLDİ

  Saat 01.02'de bu sefer B nizamiyesinin önünde toplanan vatandaşlara darbecilerin kontrolündeki taarruz helikopterinden ateş edildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerden elde edilen o anki fotoğraflarda, çok sayıda vatandaşın vurulduğu belirlendi.

  Darbecilerin yaylım ateşine rağmen demokrasi mücadelesi veren vatandaşlar, vurulan sivilleri ambulans ve özel araçlara taşıdı.

  FETÖ cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar #4

  ASKERİ İKNAYA ÇALIŞAN SİVİLİ DE VURDULAR

  Alparslan Türkeş Caddesi'ndeki vatandaşlar arasından saat 01.23'te ayrılan 4 kişinin, ateş açan nizamiyedeki ZMA'nın üzerine çıktığı ve askerleri ikna etmeye çalışırken darbecilerce vurularak araçtan düştükleri görüntülendi.

  Helikopter ve ZMA'nın dışında, nereden geldiği tespit edilemeyen kurşunlar nedeniyle o akşam çok sayıda vatandaşın vurulduğu tespit edildi.

  FETÖ cülerin zırhlı araçlardan sivilleri vurduğu anlar #5

  10 SİVİL ŞEHİT EDİLMİŞTİ

  FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahında, darbecilerin açtığı ateş sonucunda Emin Güner, Erkan Er, Hasan Gülhan, Medet Ekizceli, Ömer Can Açıkgöz, Rüstem Resul Perçin, Sedat Kaplan, Sümer Deniz, Tevhit Akkan ve Ümit Çoban hayatını kaybetmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir