Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
561.841
-1.07%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C
  FETÖ'den yargılanan Mehmet Alkan beraat etti

  FETÖ'den yargılanan Mehmet Alkan beraat etti

  Şehit kardeşi Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde söylediği sözlerle gündem olan ve FETÖ'den ihraç edilerek yargılanan Yarbay Mehmet Alkan'ın, beraatine karar verildi.
  • AA
  • 17.06.2019 - 17:42

  Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Mehmet Alkan ile avukatları katıldı.

  Sanık avukatlarından İlter Aksoylu, geçen celse dinlenen gizli tanık "Abdullah"ın, müvekkilinin evinde Zaman gazetesini gördüğüne ilişkin beyanını hatırlatarak, Alkan'ın eşinin bu konuda tanık olarak dinlenmesini istedi.

  DİĞER GAZETELERLE BİRLİKTE MÜSVEDDE OLARAK KULLANDIM

  Talebin kabulünün ardından dinlenen Çiğdem Sarıkamış Alkan, 2013-2018 arasında Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde çalıştığını belirterek, "Bazen annemlerin posta kutusuna bırakılan gazeteyi bazen de iş yerinden diğer gazetelerle birlikte bu gazeteyi de eve getirir, ayakkabılığın yanına koyar, lazım olduğunda müsvedde olarak kullanırdım." dedi.

  Daha sonra esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, Alkan'ın "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan hapsini istedi. Alkan ve sanık avukatları da beraat talebinde bulundu.

  Şehit Yüzbaşı'nın yarbay ağabeyi isyan etti VİDEO

  GİZLİ TANIĞIN SOMUT ANLATIMI YOK

  Mahkeme Başkanı Murat Viran, heyetçe yaptıkları müzakere sonrasında hükmü açıkladı.

  Viran, dinlenen tanıkların, sanığın örgütle bağlantısına ilişkin bilgilerinin olmadığını söylediklerini, gizli tanığın ise soruşturma ve yargılama sırasında alınan beyanlarında "Alkan'a ilişkin örgüt bağlantısını ortaya koyarak; yer, zaman ve olay içeren somut anlatımlarda bulunmadığını, anlatımlarının kanaatinin açıklanması niteliğinde olduğunu, bu nedenle gizli tanığın beyanlarının hükme esas alınmadığını" ifade etti.

  FETÖ den yargılanan Mehmet Alkan beraat etti #1

  BERAAT ETTİ

  Sanığın, terör örgütü FETÖ kapsamında haklarında soruşturma yürütülen bazı kişilerle yaptığı telefon görüşmelerinin de içeriklerinin belirlenememesi nedeniyle delil kabul edilemeyeceğini belirten Viran, bu gerekçelerle sanık hakkında mahkumiyet hükmü kurulamayacağını ve Alkan'ın beraatına hükmettiklerini kaydetti.

  FETÖ den yargılanan Mehmet Alkan beraat etti #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir