Euro
11.0352
2.65%
Dolar
9.481
2.92%
Altın
542.54
2.79%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
598.812
-2.04%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  FETÖ'nün üniversitesinin lisansı iptal ediliyor

  FETÖ'nün üniversitesinin lisansı iptal ediliyor

  ABD'de Virginia Yükseköğretim Eyalet Konseyi, ABD'de FETÖ ile bağlantılı olan Virginia International University'nin lisansının kaldırılması için adım attı.
  • AA
  • 22.03.2019 - 04:53
  • Güncelleme : 22.03.2019 - 04:53

  15 Temmuz'da milletin iradesine el koymaya çalışan FETÖ'nün, üst düzey isimlerinden Emre Uslu'nun da görev aldığı Fetullahçıların Amerika'daki üniversitesi Virginia International University'nin, lisansı iptal ediliyor.

  EĞİTİM KALİTESİNDEN YOKSUN

  ABD'de faaliyet gösteren "Göçmenlik Çalışma Merkezi" adlı kuruluşun geçen ay açıkladığı bir raporda, "eğitim kalitesinden yoksun" ve "ABD'ye gelen kişilere F1 öğrenci vizesi vermeye odaklı" faaliyet gösteriyor dediği Virginia International University, lisansını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

  FETÖ nün üniversitesinin lisansı iptal ediliyor #1

  Göçmenlik Çalışma Merkezi'ninin internet sitesindeki habere göre, VIU'nun lisansının kaldırılmasının ilk aşaması olarak, rapordaki iddialar da dikkate alınarak bir soruşturma yürütüldü. Soruşturma kapsamında, okul çalışanları ile de görüşüldü.

  İPTAL SÜRECİ BAŞLADI

  Virginia Yükseköğretim Eyalet Konseyi'nde salı günü yapılan oylamada da sürecin bir sonraki aşamasına geçilmesi, oy birliği ile onaylandı.  Bu aşamada, üniversitenin, konseyin ilk aşamadaki bulgularına itiraz edip aksini ispat etme hakkı bulunuyor.

  İkinci aşamada iddialar nedeniyle resmi olmayan bir oturum yapılacak ve iddia yöneltilen kişiler burada ifade verecek.  İkinci aşamanın da onaylanması durumunda VIU'nun lisansı iptal edilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir