Petrol
87.42
-0.09%
Euro
18.1846
0.15%
Dolar
18.5005
-0.03%
Altın
988.97
0.11%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
363.179
-0.41%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  FETÖ'nün Marmara Bölge imamı tutuklandı

  FETÖ'nün jandarma'daki yapılanmasının "Marmara Bölge imamı" olduğu belirtilen bir öğretmen tutuklandı.
  • DHA
  • 10.09.2016 - 18:22
  FETÖ'nün Marmara Bölge imamı tutuklandı

  FETÖ nün Marmara Bölge imamı tutuklandı #1

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen darbe girişimi soruşturması kapsamında, tutuklanan bazı askerlerin ifadesi doğrultusunda örgütün Jandarma'daki yapılanmasıyla ilgili önemli bilgilere ulaşıldı.

  Darbe gecesi Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kalkışmada görev alan ve daha sonra tutuklanan M. A. ve M. Ö.'nün, ifadelerinde FETÖ hiyerarşisi içerisinde hareket ettiklerini, abi konumundaki Baki ve Asım kod ismini kullanan şahıslardan talimat aldıklarını anlatmaları üzerine savcılık bu isimleri incelemeye aldı

  İFADELERDEN YOLA ÇIKILDI

  Yapılan çalışmalar üzerine Baki ve Asım kod ismini kullanan şahısların, R. Ş. ve E. P., oldukları tespit edildi. Bu kişilerin de ifade ve yer gösterme işlemleri sonucu örgütün, "İstanbul Anadolu yakası Jandarma imamı" E.D.'ye ulaşıldı. Özel bir bankada çalıştığı tespit edilen E. D.'nin verdiği bilgiler ışığında soruşturmayı derinleştiren savcılık, FETÖ'nün Jandarma yapılanmasının "Marmara Bölge imamı" olduğu belirlenen N.K'yı gözaltına aldı. N.K.'nın da öğretmen olduğu ortaya çıktı. Darbe girişimi gecesi söz konusu imamlarla irtibatlı olduğu tespit edilen Kartal Soğanlık Jandarma Tedarik Merkez Komutanlığı'nda görevli üsteğmen Y.C.' de gözaltına alındı.

  TUTUKLANDILAR

  Soruşturmayı yürüten savcılık tarafından, "Türkiye cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçundan hakimliğe sevk edilen öğretmen N.K., bankacı, E.D., ile üsteğmen Y.C., Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından sevk edilen suçtan tutuklanmalarına karar verdi.


  Görüş Bildir