Petrol
101.32
0.63%
Euro
17.6118
0.36%
Dolar
17.2209
0.03%
Altın
966.36
0.38%
Borsa
2408
-1.53%
Bitcoin
350.500
3.54%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  FETÖ'nün suikast timi Muğla'da yargılanacak

  Darbeciler Muğla adliyesindeki alanın yetersiz olması nedeniyle, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda yargılanacak.
  • AA
  • 29.11.2016 - 14:37
  FETÖ'nün suikast timi Muğla'da yargılanacak

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 211 sayfalık iddianame, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince dün kabul edildi.

  FETÖ nün suikast timi Muğla da yargılanacak #1

  Yaklaşık 4 ayda tamamlanan iddianameye göre, 74 mağdur ve müşteki ile 44'ü tutuklu, 3'ü yakalama emriyle aranan 47 sanık bulunuyor. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen de Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesindeki "örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır." hükmü gereğince iddianamede "bir numaralı şüpheli" sıfatıyla yer alıyor.

  FETÖ nün suikast timi Muğla da yargılanacak #2

  YARGILANACAKLARI SUÇLAR

  İddianamede, 47 sanığın "Cumhurbaşkanına suikast", "anayasayı ihlal", "yasama organına karşı suç", "hükümete karşı suç", "silahlı terör örgütü yöneticisi olma", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama", "zincirleme şekilde silahla tehdit", "Cumhurbaşkanına hakaret", "zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret", "kamu malına zarar verme", "mala zarar verme", "nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" ve "nitelikli yağma" suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

  FETÖ nün suikast timi Muğla da yargılanacak #3

  Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün "suikast timi"ndeki biri firari 37 asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet talep ediliyor. Muğla Adliyesinde alanın yetersiz olması nedeniyle sanıklar, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda oluşturulacak mahkeme salonunda yargılanacak.

  FETÖ nün suikast timi Muğla da yargılanacak #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir