Dolar
7.6176
0.8219%
Euro
8.9705
0.0914%
Altın
1920.91
-1.52%
Borsa
1100.01
-1.0746%
G. Altın
470.48
-0.7279%
Bitcoin
80827.81
-2.6064%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Fetullah ismini değiştirmek için mahkemeye başvurdu

  Elazığ'ın Keban ilçesinde yaşayan Fetullah Özer, FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen ile aynı ismi taşımak istemediği için mahkemeye gitti.
  • AA
  • 21.08.2016 - 02:37
  Fetullah ismini değiştirmek için mahkemeye başvurdu

  Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan 19 yaşındaki Özer, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ elebaşını çağrıştırdığı için çok sevdiği ismini değiştirmeye karar verdi.

  Bu konuda ailesinin de desteğini alan Özer, "İsmimin terör örgütü lideri olan Fetullah Gülen'e benzerliği nedeniyle şu an sıkıntı yaşamaktayım. Benim ve aile bireylerimin isteği üzerine ismimi değiştirmek istiyorum. Mahkemenizin de uygun görmesi halinde yeni ismimin Fatih olarak değiştirilip tescil edilmesini istemekteyim. Mahkemenizden gerekli tescilin yapılmasını arz ve talep ederim." yazılı dilekçesini Keban Asliye Hukuk Mahkemesine teslim etti.

  Özer, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi evde olduğunu, darbe girişimini televizyondan öğrendiğini ve ilk anda inanamadığını anlattı.

  Askerlerin vatandaşlara ateş ederek şehit etmeleri karşısında şok olduğunu ifade eden Özer, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşları meydanlara çağırması üzerine kendisinin de dışarı çıktığını ve "demokrasi nöbeti"nin bitimine kadar meydanlardan ayrılmadığını belirtti.

  Fetullah ismini değiştirmek için mahkemeye başvurdu #1

  "o vatan haininin ismini taşımak istemiyorum"

  Darbe girişiminin arkasında Fetullah Gülen'in bulunduğunu öğrendiği ilk andan itibaren taşıdığı isimden rahatsız olmaya başladığını anlatan Özer, şöyle devam etti:

  "Bundan sonra 'Fetullah' dedikleri zaman çok rahatsız oldum. Arkadaşlarımın bana 'Feto' ya da 'Fetö' demesini istemedim. Bunun üzerine ben de ismimi değiştirmeye karar verdim. Ailemle konuştum, dedim ki 'ben o vatan haininin ismini taşımak istemiyorum, ismimi değiştirme kararı aldım.' Ailem de destek verdi. Ardından Keban Adliyesine dilekçeyle başvurdum. İnşallah ismimi 'Fatih' olarak değiştireceğim."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir