Euro
15.2735
-0.09%
Dolar
13.5791
-0.08%
Altın
795.6030
0.12%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.346
0.85%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C
  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal'ın cenazesinde ağladı

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal'ın cenazesinde ağladı

  Rojava'da mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden Halil Aksakal'ın cenazesine katılan HDP'li Figen Yüksekdağ, gözyaşlarına boğuldu.
  • CHA
  • 26.06.2015 - 16:59

  figen

  Rojava'da mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden Halil Aksakal bugün memleketi Hatay'da toprağa verildi. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ katıldığı cenazede, gözyaşlarına hakim olamadı.

  Cenazede Halil Aksakal'ın annesi Semiha ve babası Mehmet Aksakal'ı Gezi olaylarında hayatlarını kaybeden Hataylı Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert ve Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan yalnız bırakmadı.

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal ın cenazesinde ağladı #2

  MAYIN PATLAMASI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

  Rojava'da IŞİD'e yönelik başlatılan 'Komutan Rubar Qamişlo Hamlesi' operasyonu sırasında 18 Haziran'da Sulok'ta mayın patlaması sonucu yaşamını yitiren MLKP'li Halil Aksakal, Hatay'ın Defne ilçesine bağlı Harbiye mahallesinde toprağa verildi. Sloganlar eşliğinde evine getirilen Aksakal için dua edildi.

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal ın cenazesinde ağladı #3

  GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

  Cenazeye katılan HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ ise Anne Semiha Aksakal'ı teselli ederken gözyaşlarına hakim olamadı. Cenazeye ayrıca SP Genel Başkanı Sultan Ulusoy, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP ve ESP PM ve MYK üyeleri ile Partizan, Kaldıraç, Mücadele Birliği ve SYKP üyelerinin de aralarında olduğu kişiler katıldı.

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal'ın cenazesinde ağladı

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal ın cenazesinde ağladı #4

  Figen Yüksekdağ Halil Aksakal ın cenazesinde ağladı #5


  Görüş Bildir