Petrol
111.48
-0.13%
Euro
17.5417
0.36%
Dolar
16.8149
0.36%
Altın
977.9
0.19%
Borsa
2469
1.02%
Bitcoin
323.859
0.47%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Flynn'ın makalesi FETÖ'nün avukatlarını korkuttu

  Flynn'ın makalesi FETÖ'nün avukatlarını korkuttu

  Trump'ın başdanışmanı Flynn’ın FETÖ elebaşı Gülen’in iadesine ilişkin kaleme aldığı yazı, Gülen’in avukatlarını paniğe soktu.
  • AA
  • 12.11.2016 - 08:25

  adasd

  ABD Başkanlığına seçilen Cumhuriyetçi Donald Trump'ın güvenlik ve istihbarat başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn’ın Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin kaleme aldığı yazının ardından, Gülen’in avukatları paniğe kapılarak yazılı bir açıklamayla Trump’a uyarıda bulundu.

  "SİYASİ BİR MESELE HALİNE GELMEMELİ"

  Elebaşı Gülen’in avukatları açıklamada, "İade süreci ciddi bir süreçtir, bu tür durumlarda ne yapılması gerektiği Türkiye’yle yapılan iade anlaşması uyarınca yönetilir. Siyasi bir mesele haline gelmemelidir." ifadesini kullandı.

  ''TRUMP'IN POLİTİKASI OLMADIĞINI ÜMİT EDİYORUZ''

  Avukatlar açıklama Trump'ın politikası olmadığını ümit ederek ''ABD, güçlü demokratik kurumlara sahiptir ve buna bu tür konuların ele alındığı yargı da dahildir. Bunu gelecek hükümet için de ümit ediyoruz ve bundan eminiz.'' ifadelerine yer verdi.

  Trump'ın başdanışmanı Flynn, kaleme aldığı makalesinde dünyada bir kriz olduğunu ve bu dönemde gerçek dostların hatırlanması gerektiğini kaydetmişti.

  ''MASKELİ TERÖR İÇİN TÜRKİYE'YE ENGEL OLMAK MANTIKSIZ''

  Flynn, makalesinde ABD'nin, elebaşı Gülen'e sığınak olmaması gerektiğine işaret ederek, "Arka bahçemiz Pensilvanya'ya rahatça yerleşmiş olan bu maskeli terör ve istikrarsızlık kaynağı tarafından Washington'ın gözü boyanırken NATO müttefikimiz Türkiye'ye engel olmak mantıksızdır. Türkiye'nin bakış açısıyla Washington, Türkiye'nin Usame bin Ladinine sığınak oluyor. 11 Eylül'den sonra Usame bin Ladin'in Türkiye'de güzel bir köyde yaşadığını ve aynı anda Türk vergi mükelleflerinin vergileriyle fonlanan 160 okulu işlettiğini öğrenseydik ne yapardık?" yorumunu yapmıştı.

  Flynn ın makalesi FETÖ nün avukatlarını korkuttu #2

  Flynn ın makalesi FETÖ nün avukatlarını korkuttu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir