Petrol
110.34
0.32%
Euro
16.8509
0.30%
Dolar
15.7756
-0.61%
Altın
938.62
-0.42%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
481.220
0.71%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Fotoğrafçıya giren hırsız düğün görüntülerini de çaldı

  Konya'da fotoğrafçı dükkanına giren hırsız, fotoğraf makinelerini, objektif, aydınlatma cihazlarını ve yeni evlenen çiftlerin düğün görüntülerini de çalarak kayıplara karıştı.
  • İHA
  • 23.09.2018 - 18:50
  • Güncelleme : 23.09.2018 - 20:03
  Fotoğrafçıya giren hırsız düğün görüntülerini de çaldı

  Ahmet Öz’e ait iş yerine pencereyi tornavidayla zorlayıp açtıktan sonra giren kimliği belirlenemeyen hırsız, içeride 25-30 bin lira değerindeki fotoğraf makinesi, objektif, aydınlatma cihazları ve içerisinde yeni evlenen çiftlerin düğün görüntülerinin bulunduğu hard diskleri alarak kaçtı.

  HIRSIZ GÜVENLİK KAMERASINDA

  Sabah iş yerine geldiğinde malzemelerinin yerinde olmadığını fark eden Ahmet Öz, sitenin güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde hırsızlık olayını fark etti. Görüntülerde sırt çantalı bir kişinin, iş yeri önüne gelerek önce keşif yaptığı daha sonra da tornavidayla pencereyi açtıktan sonra içeriye girdiği görülüyor. Kayıtlarda iş yerinde yaklaşık 20 dakika boyunca oyalanan hırsızın daha sonra aynı pencereden atlayarak kaçtığı yeri alıyor. İhbar üzerine olay yerine gelen polisin, iş yerinde inceleme yaptığı öğrenildi.

  Fotoğrafçıya giren hırsız düğün görüntülerini de çaldı VİDEO


  "DÜĞÜN GÖRÜNTÜLERİNİN BULUNMASI DAHA ÖNEMLİ"

  Olayın ardından yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen şüphelinin bulunamadığını söyleyen 18 yıllık fotoğrafçı Ahmet Öz, çalınan malzemelerinin maddiyatının önemli olmadığını asıl önemli olanın çalınan malzemelerin içerisinde müşterilerine ait fotoğrafların ve görüntülerin bulunması olduğunu söyledi.

  İş yerine giren hırsızın, fotoğraf makinelerini, harici ışıklarını, hard disklerini çaldığını ifade eden Ahmet Öz, "En önemli şey hard disk. Maddi olarak 25-30 bin lira gibi bir kaybımız var. Ama maddiyatı geçtik, düğün görüntüleri vardı içinde. Çünkü düğün görüntüleri bir kere oluyor hayatta insanların ve biz bu yönden çok mağduruz." diye konuştu.

  Fotoğrafçıya giren hırsız düğün görüntülerini de çaldı #1

  "GÖRÜNTÜLERİN ÇALINDIĞINI ÖĞRENEN GELİN AĞLADI"

  Maneviyatın önemli olduğunu vurgulayan Öz, "Çünkü hırsızlıktan bir hafta sonra gelin hanım geldi. Dedim ki görüntüler hırsızlıktan dolayı çalındı, kayboldu gitti. Oturup ağladı. Yani bu maddiyatla ölçülmeyecek bir şey. Tek o gelin hanım değil, başka düğünler de hard diskin içinde gitti. Yani ben bu yüzden yetkililerden bir an önce hırsızın bulunmasını istiyorum. Çünkü düğün bir kere oluyor hayatlarında, başka bir alternatif yok, yeniden yapma şansı yok. O misafirleri tekrar o salona toplama şansı yok. O yüzden manevi olarak kaybımız çok büyük.” dedi.

  "BU CESARETİ NEREDEN ALIYOR"

  Hırsızlık anında etrafta arabaların, evlerin hatta insanların olmasına rağmen hırsızın rahat tavırlar sergilediğine değinen Ahmet Öz, hırsızın bu cesareti nereden bulduğunu anlayamadığını söyledi. Öz, “İşin ilginç tarafı yüz maskesi yok, yüzü kabak gibi belli. Elinde eldiven yok, çok rahat. Site içerisi zaten, binalar var, yoldan geçen araçlar var, hatta kamera da gözüküyor, çim sulayan belediye görevlisi var. Bu cesareti nereden alıyor ben bilmiyorum” şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir