Gaziantep’te itfaiye eri hasta kadını sırtında taşıdı
İHA

Gaziantep'te geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı hayatı adeta felç etti.

Şehitkamil ilçesinde ise yoğun kar yağışı nedeniyle ameliyat randevusunun olduğu hastaneye gidemeyen 43 yaşındaki şeker hastası Güler Yazgan’ın imdadına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri yetişti.

HASTA KADINI 500 METRE SIRTINDA TAŞIDI

Yoğun kar yağışı sonrası özellikle ara sokakların karla kaplanarak trafiğe kapanması sonrası ambulansın hasta kadını alamaması üzerine durum Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekiplerine bildirildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerine ait araçların da hasta kadının bulunduğu evin sokağına girememesi üzerine devreye itfaiye personeli Recep Altunova girdi.

Hasta kadının evine giderek sırtına alan Altunova, yaklaşık 500 metre sırtında taşıdığı Güler Yazgan’ı önce itfaiye aracına bindirdi sonra da itfaiye aracıyla tam ameliyat saatinde randevulu olduğu hastaneye yetiştirerek örnek bir davranışa imza attı.

Gaziantep’te itfaiye eri hasta kadını sırtında taşıdı

“HASTANEYE YETİŞTİRİLMESİ GEREKİYORDU”

O anları anlatan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Müdahale Çavuşu Recep Altunova, “O gün 112 acil çağrı merkezinden bize bir ihbar düştü. Yoğun kar yağışı nedeniyle ambulans olay yerine giremeyince evinden çıkarılamayan hasta bir kadının kurtarılarak ameliyat olması gereken hastaneye yetiştirilmesi gerekiyordu. Biz de ihbar üzerine hemen olay yerine intikal ettik. Eve vardığımızda vatandaşın şeker hastası olduğu için yürüyemediğini ve hastaneye yetişmesi gerektiğini gördük. Hasta vatandaşı sırtımızda yaklaşık 500 metre taşıyarak araca bindirdik. Sonra da vatandaşı itfaiye aracıyla hızlı bir şekilde ameliyat olması gereken saatte hastaneye ulaştırdık.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’te itfaiye eri hasta kadını sırtında taşıdı VİDEO

Gaziantep’te itfaiye eri hasta kadını sırtında taşıdı

Gaziantep’te itfaiye eri hasta kadını sırtında taşıdı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)