Euro
10.7366
-0.09%
Dolar
9.2657
0.05%
Altın
525.67
-0.14%
Borsa
1.413
0.23%
Bitcoin
578.999
3.55%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Gaziantep'te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun

  Hayvanat bahçesine getirilen üç maymundan down sendromlu olduğu belirlenen yavru maymun, sürekli sarıldığı kardeşlerini bir an olsun bırakmıyor.
  • DHA
  • 21.07.2020 - 09:08
  • Güncelleme : 21.07.2020 - 09:08
  Gaziantep'te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun

  Dünyanın dördüncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, ülkeye kaçak yollarla sokulduktan sonra İstanbul'da yakalanan 3 yavru makak maymuna yuva oldu.

  YAVRULARDAN BİRİ DOWN SENDROMLU

  Bir aracın bagajında bulunarak el konulan ve Gaziantep'e getirilen maymunların birini,n yapılan sağlık kontrolünde down sendromlu olduğu tespit edildi.

  Bunun üzerine idareciler, maymunun kardeşlerinden ayrılmaması ve diğer hayvanlarla bir arada bulunmaması yönünde karar aldı, 3 kardeş makak maymunu, kendileri için hazırlanan kafeste yaşamaya başladı.

  Gaziantep'te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun ViDEO

  KARDEŞLERİNDEN AYRILAMIYOR

  Bakımı en iyi şekilde yapılan down sendromlu maymunun, kafeste sürekli olarak ortasında durduğu diğer iki kardeşine sarılması, ziyaretçilerin de ilgi odağı oldu.

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #1

  "TEDAVİSİ YAPILIYOR"

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, kardeşlerinin down sendromlu maymunun bakıcılığını üstlendiğini anlatarak, "Bize geldiğinde yavru maymunların birisinin kafa, kol yapısı ve göz çevresinde farklılık vardı. Diğer yavrular da zaten kardeşlerinin bakıcılığını sahiplenmişti. Yapılan kontrolde down sendromlu olduğu belirlendi. Şu an tedavisini yapıyoruz, görevli arkadaşlarımız da en iyi şekilde bakımını gerçekleştiriyor. Şu an yavru oldukları için ayrı bir barınakta muhafaza ediyoruz. Büyüdüklerinde diğer hayvanlar ile birlikte yaşamlarını sürdürecekler.'' diye konuştu.

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #2

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #3

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #4

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #5

  Gaziantep te, kardeşlerinden ayrılamayan maymun #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir