Geçimli gazisinin babası CHP'lilere sert çıktı

Geçimli gazisinin babası CHP'lilere sert çıktı

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde teröristler tarafından 6 asker ile 2 köy korucusunun şehit olduğu saldırıda yaralanan ve otobüsle evine gönderilen İnegöllü Jandarma Komando Onbaşı Erhan Yakut'u CHP'liler ziyaret etti. Oğlu eve dönüşünde şehir girişinde karşılayan baba Cengiz Yakut'un tepkisi sürüyor. Yakut, "Devletimiz güçlü olsaydı, oğlum otobüsle gelmezdi" dedi.

BABAYI YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTILAR

Geçimli Karakolu'nda vatani görevini yaparken PKK saldırısında yaralanan er Erhan Yakut'u izinni geçirdiği İnegöl'deki evinde, CHP Bursa milletvekilleri Sena Kaleli, İlhan Demiröz, CHP Bursa İl Örgütü Başkanı Metin Çelik ve CHP İnegöl İlçe Başkanı Turhan Neşe ziyaret ederek moral verdi. Ziyarette oğlunun otobüsle gönderilmesine hala tepkili olduğu gözlenen baba Cengiz Yakut'u, CHP milletvekilleri yatıştırmaya çalıştı.

"HÜKÜMETİN HATASINI TÜRKİYE'YE MAL ETMEYELİM"

CHP İnegöl İlçe Başkanı Turhan Neşe, "Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Yani mevcut hükümetin yaptığı bu hatayı bütün Türkiye'ye mal etmeyelim. Hepimiz milletimiz için devletimiz için varız" diye konuştu

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de "Bizler vatan ve millet için varız. Devlet bizim için var. Bu anlayış olmadığı sürece insanın değeri bu kadar oluyor" dedi.