Geline amcasından sucuk

Geline amcasından sucuk

Kayseri'de Gülsüm-Fatih Şahin çiftinin düğününe katılan pastırmacı Mustafa Türkmen, takı töreninde genç çifte vakumlayıp poşetlediği hediyelik pastırma ve sucuğu taktı. Şahin çifti ile düğüne katılanlar bu ilginç takıyla şaşkına dönerken, genç çift ilerleyen dakikalarda boyunlarına takılı pastırma ve sucukla oynadı.

Kayseri'nin dünyaca ünlü pastırma ve sucuğu bu kez düğünde takı oldu. Esnaf Mustafa Türkmen, İldem semtinde komşusunun düğününde herkese sürpriz yaptı. Türkmen, yıllardır müşterileri için kokmaması için vakumlayıp poşetlediği hediyelik pastırma ve sucuğu, bu kez katıldığı düğünde gelin ve damada takı olarak sundu. Türkmen'in bu hareketi karşısında şaşıran Gülsüm ve Fatih Şahin çifti, günün anısına fotoğrafta çektirip, boyunlarında asılı olan pastırma ve sucuklarla müzik eşliğinde oynadı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

"KAHVALTIDA YİYECEĞİZ"

İlginç takıya şaşıran çift , "Altından daha değerli olan pastırma ve sucuğu sabah kahvaltısında afiyetle yiyeceğiz. Takı için teşekkür ederiz" derken, Mustafa Türkmen ise, "Ben Kayseri'de sucuk pastırma işi yapıyorum. Müşterilerim yıllardır pastırma ve sucuktan 'altın' diye bahsediyor. Ben de öyle bir sürpriz yapayım dedim" diye konuştu.