Göksu Nehri'nde taş bağlanmış ceset bulundu

Göksu Nehri'nde taş bağlanmış ceset bulundu

Öğrenilen bilgiye göre; gece saatlerinde Sayağzı Mahallesi'ndeki tarlasına giden M.P, Göksü Nehri kıyısında bir süre bekledikten sonra ayrılan araçta kan izlerini görünce ihbarda bulundu.

TAŞA BAĞLANARAK SUYA ATILMIŞ CESET BULUNDU

Bölgede çalışma başlatan jandarma ve polis ekipleri, yolda kan izleri tespit etti. Sabah saatlerinde su altı polislerinin de katılımıyla nehirde arama yapan ekipler, taşa bağlanarak suya atılmış ceset buldu. Cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemede Faik A'ya (23) ait olduğu belirlenen cesedin araçla sürüklenmeye bağlı olarak zarar gördüğü belirlendi. Ceset, incelemenin ardından Silifke Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Göksu Nehri'nde taş bağlanmış ceset bulundu

OLAYLA İLGİLİ BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Olay yerinde yapılan incelemeler sırasında bir akaryakıt istasyonundan Durmuş Ali T'ye ait kredi kartından yapılan harcamaya ait fiş bulan ekipler, araştırmalarını bu yönde sürdürdü. Gözaltına alınan Durmuş Ali T'nin ifadesinde, Faik A'nın, amcasının oğlu Mehmet Ali A. (23) ve kendisiyle tartıştığını, o sırada çıkan kavgada düşüp başını taşa vurarak öldüğünü iddia ettiği öğrenildi. Bu ifade üzerine Mehmet Ali A. da gözaltına alındı.

"ARAÇ BİR SAAT KALIP GİTTİKTEN SONRA KAN İZLERİNİ GÖRDÜM"

Diğer yandan, olayı polise bildiren M.P, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Buraya gelen araç bir saat kalıp gittikten sonra kan izlerini gördüm. Polisi ve jandarmayı aradım akşam burada inceleme yaptılar. Sabah da su altı polisleri arama yaptı ve cesedi çıkardılar. Cesede taş bağlı olduğunu gördüm" dedi.