Euro
15.5759
0.17%
Dolar
13.7297
0.31%
Altın
788.11
0.42%
Borsa
2.043
1.92%
Bitcoin
691.143
-0.70%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C
  Gurbetçi çift ve İstanbullu vatandaşın ekonomi tartışması

  Gurbetçi çift ve İstanbullu vatandaşın ekonomi tartışması

  Almanya'da yaşadıklarını söyleyen gurbetçi çiftin sokak röportajında Türkiye ekonomisi yorumu diğer vatandaşların tepkisini çekti.
  • Haber Merkezi
  • 23.09.2020 - 19:17
  • Güncelleme : 23.09.2020 - 19:17

  Almanya'da yaşayan gurbetçi çifte, tatil için geldikleri İstanbul'da sokak röportajında Türkiye ekonomisi soruldu.

  YouTube'da yayın yapan Zeyrek isimli bir kanalın mikrofonuna konuşan çift, Türkiye'de ekonominin durumunun iyi olduğunu, Türkiye'de yaşayanların nankörlük yaptığını söyledi.

  Gurbetçi çift ve İstanbullu vatandaşın ekonomi tartışması VİDEO

  "ALMANYA'DA EKONOMİ DAHA KÖTÜ"

  Türkiye'de insanların televizyonlarda açız diye bağırdıklarını fakat restoranların dolu olduğunu söyleyen gurbetçi kadın, Almanya'nın ekonomik durumunun Türkiye'den daha kötü olduğunu, insanların çöplerden şişe topladığını dile getirdi.

  Muhabirin, "Dolar 7,50 lira oldu, altın fırladı ama ekonomi iyi diyorsunuz" sözlerine gurbetçi kadın, "Malesef öyle, ama insanlarımız değer bilmiyor, açız diye bağırıyorlar. Neresi aç?" dedi.

  "AÇIM DİYE BAĞIRANLAR ALMANYA'YA GELSİN GÖRSÜN"

  Kadının eşi ise, "Açım diye bağıranlar Almanya'ya gelsin. Ben Almanya'da yaşıyorum. Türkiye'nin ne kadar iyi olduğunu ben dışardan daha iyi görüyorum. Gelsinler görsünler Avrupa'yı. Çok değil 1 ay kalsınlar. Ondan sonra baksınlar." dedi.

  Muhabirin, " Ekonomi daha mı kötü Almanya'da" sorusu üzerine ise çift, "Tabi çok kötü" cevabını verdi.

  "TÜRK LİRASI KULLANIN"

  Muhabirin bu kez dövizdeki hareketliliği hatırlatarak, "1 Euro 10 lira oldu" demesi üzerine ise çift, " Olsun. Ne olacak kardeşim. Sen de euro kullanma. Türk lirası kullan ne olur yani." ifadelerini kullandı.

  TARTIŞMA HARARETLENDİ

  Gurbetçi çiftin açıklamalarına çevredeki bir vatandaş tepki göstererek, Türkiye'deki asgari ücreti hatırlattı. Geçim sıkıntısı, hak ve özgürlükler konusunda gurbetçi çifte itiraz eden vatandaşla çift arasında hararetli bir tartışma yaşandı.

  Gurbetçi çift ve İstanbullu vatandaşın ekonomi tartışması #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir