Hakkari Cezaevi'nde mahkumlar yatakları yaktı

Hakkari Cezaevi'nde mahkumlar yatakları yaktı

Hakkari Kapalı Cezaevi'nde, mahkumların avluda topladıkları yatakları tutuşturması ile çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahale ile söndürülürken, olayı duyup cezaevi önünde toplanan yakınlarını ise İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Durmuş yatıştırdı.

YATAKLAR ATEŞE VERİLDİ

Öğlen saatlerinde Berçelan Mahallesi'nde bulunan cezaevi çatısından dumanlar yükseldiği bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans ile polis ekipleri sevk edildi. Jandarma ve Hakkari Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu, mahkumlar tarafından cezaevi avlusunda ateşe verildiği belirtilen yataklardan yükselen alevler söndürüldü.

MAHKUM YAKINLARI RAHATLADI

Olayda ölen ve yaralanan olmazken, haberi duyan mahkum yakınları cezaevi önüne akın ettiler. Bu sırada bir gerginlik yaşanırken, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Durmuş, vatandaşların arasına girerek sakinleştirmeye çalıştı. Olayda herhangi bir ölen ve yaralanan olmadığını, tutuşan yatakların söndürüldüğünü söyleyen Durmuş, her ihtimale karşı ambulansın cezaevi içine alındığını anlattı. Rahatlayan mahkum yakınları ise, verilen bilgiden memnun olup teşekkür ettiler.