Dolar
8.2692
1.0311%
Euro
9.7143
0.5735%
Altın
1875.58
-1.6945%
Borsa
1126.99
-2.2244%
G. Altın
498.909
-0.5505%
Bitcoin
110246.48
-1.4177%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C
  Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası istendi

  Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası istendi

  Tuzla’da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Halil Sezai hakkında 5 ayrı suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
  • AA
  • 09.10.2020 - 15:41
  • Güncelleme : 09.10.2020 - 15:41

  İstanbul'un Tuzla ilçesinde, 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'in evini yanındaki iki kişiyle basıp yaşlı adamı darbeden şarkıcı Halil Sezai'nin görüntüleri Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

  İDDİANAME HAZIRLANDI

  Komşusunu tekme tokat döven ve tutuklanan şarkıcının iddianamesi hazırlandı.

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, 15 Eylül 2020 tarihinde saat 08.30 sıralarında Tuzla'da şüpheli Halil Sezai ile müşteki Hüseyin Meriç arasında tartışma yaşandığı belirtildi.

  Halil Sezai'nin yaşlı adama saldırdığı anların en net görüntüsü VİDEO

  "SENİ ÖLDÜRMEYE GELDİM" İDDİASI

  İddianamede müşteki Hüseyin Meriç'in ifadesine atfen, Halil Sezai'nin elinde odun ile müştekinin ikamet ettiği konuta girerek, "Seni öldürmeye geldim" diyerek tehdit ettiği, müştekiye vurduğu, bunun üzerine koşarak evin dışına çıktığı iddia edildi.

  Halil Sezai'nin dışarıda da müştekiyi darp ettiği, küfür ve hakaret ettiği savunulan iddianamede, müştekinin sokaktakilerden yardım istediği, sokak kalabalıklaşınca Halil Sezai ve yanındaki şahısların arabaya binerek olay yerinden uzaklaştığı kaydedildi.

  İddianamede şüpheli Halil Sezai'nin de ifadesine yer verildi. Halil Sezai'nin ifadesinde, olayın meydana geldiği yere çekim yapmak için gittiklerini, villayı kullanmak amacıyla müşteki ile görüşmeye çiçekle gittiğini, daha sonra bir adet odun parçası aldığını, şaka amaçlı ona uzattığını ancak hakaret ve küfürle karşılaşması üzerine de bir anlık sinirle bir kaç defa kendisine vurduğunu söylediği belirtildi.

  Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası istendi #1

  5 AYRI SUÇ İŞLEDİ

  Halil Sezai'nin müştekinin evine girdiği yönündeki iddiayı kabul etmediği kaydedilen iddianamede, "Olay günü taraflar arasında gürültü yapma meselesi yüzünden tartışma yaşandığı, bu tartışma esnasında şüpheli Halil Sezai'nin müşteki Hüseyin Meriç'e hitaben elinde bulunan yaklaşık 30 santimlik odun parçası ile tehdit ettiği, küfür ve hakaret ettiği, odun parçası, tekme ve yumruk ile yaraladığı, müştekinin basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı" kaydedildi.

  Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası istendi #2

  13 YIL 10 AYA KADAR HAPİSLE CEZALANDIRILMASI İSTENDİ

  Halil Sezai'nin Hüseyin Meriç'e ait konuta izinsiz bir şekilde, meşru olmayan bir amaç için girdiği, burada kaldığı, ikametin kapısında kapalı konumda bulunan sinekliğe zarar verdiği, Hüseyin Meriç'in dışarıya çıkması üzerine kendisinin de bir süre sonra dışarıya çıktığı kaydedilen iddianamede, şüphelinin, "Alenen hakaret", "Konut dokunulmazlığını ihlal", "Silahla kasten yaralama", "Silahla tehdit" ve "Mala zarar verme" suçlarından 3 yıl 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

  İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin iddianamenin 15 gün içinde kabulü veya reddi yönünden karar vermesi bekleniyor.

  HÜSEYİN MERİÇ HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

  Öte yandan Halil Sezai'nin şikayeti üzerine Hüseyin Meriç hakkında, "Hakaret" ve "Basit yaralama" suçlarından başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

  HALİL SEZAİ HAKKINDA DA BİR SUÇTAN TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

  Halil Sezai hakkında da, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan yürütülen soruşturma takipsizlik kararıyla sonuçlandı.

  Halil Sezai için 13 yıl hapis cezası istendi #3

  Görüş Bildir